Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MiniManual Wszystko w jednym miejscu.
#1
Żarówka 
Panowie przeszukałem forum i nie znalazłem tematu w którym było by wszystko w jednym miejscu tzn.
Jakie filtry stosujecie do swoich aut tylko oryginalne czy macie jakieś sprawdzone zamienniki.(oryginalny filtr paliwa mega drogi ok 200zł)
To samo tyczy się świec, tarcz, klocków i płynów eksploatacyjnych.
Jako że niedawno zakupiłem KA8 chciałbym w niej wymienić co tylko można nie najtańszym kosztem ale tez nie koniecznie wszystkim sygnowanym logiem Hondy.
Ponadto chciałbym skompletować odrazy cały zestaw by wszystko wymienić za jednym podejściem. Raczej dość kosztownym Oczko
Taki temat ułatwil by chyba życie wielu nowym posiadacza Legenda.
Na pierwszy front poszły świece z tego co wyczytałem powinny być:
DENSO PK20PR-L11
ja zakupiłem:
DENSO IRYDIUM IK20TT chyba sprawdzony zamiennik?
Olej silnikowy:
VALVOLINE MaxLife 5W40 SYNTHETIC przy oleju chyba każdy zalewa to co uważa za stosowne.
Dalej zaczynają się schody Filtr powietrza,oleju,paliwa i ASB co do ostatniego to raczej nie mam wątpliwościże trzeba zastosować oryginalny.
Olej do ASB wiem że ATF-Z1 ale pojawił się zamiennik ATF DW-1 czy mogę go śmiało mieszać z Z1 bo wiadomo całości od razu nie wymienimy.
Co z płynem hamulcowym można lać śmiało np. ATE 200?
Płyn do wspomagania to Honda PSF i tu chyba raczej nie warto szukać zamienników cena nie jest jakaś kolosalna. Ale może macie sprawdzone coś innego?
To samo tyczy się płynu chłodniczego tylko i wyłącznie Hondowski?
Co z dyfrem tylko Honda jeśli tak jakie oznaczenie.
To jak na razie tyle co bym chciał wymienić za jednym podejściem do auta i chyba większość nowych posiadaczy też by chciała wymienić to w swoich nowych nabytkach.
Po tym przyjdzie czas na zawieszenie jakie amortyzatory polecacie jakie sprężyny. Czy do legenda można dostać jakieś poliuretany?

Zakładając ten temat nie myślę o oszczędzaniu jak największej ilości kasy a raczej o dostępności części na rynku.

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości