Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początki objawów uszkodzenia maglownicy KA9?
#1
Witam

Wydaje mi się, że maglownica w mojej KA9 daje oznaki chęci na regenerację.. Ostatnio odpaliłem auto, a tu jakiś pisk dziwny, włączam R żeby cofnąć parę m, kręcę kierownicą a tu jeszcze większe piski.
Sprawdzam stan płynu do wspomagania, z cm poniżej minimum, dolałem do max, odpalam auto i cichutko, kręcę kierownicą - cichutko.

W międzyczasie przy naprawie klimy widać było jak jakaś gęsta, oleista, ciemna ciecz delikatnie wycieka z okolic gumowej uszczelki (chyba na maglownicy właśnie). 

Zauważyłem też nieco gorszą pracę wspomagania, nie jest tak lekko jak pamiętam jak było kiedyś.

Wygląda to na nieszczelną maglownicę?
Odpowiedz
#2
Podobny objaw, tzn piszczenie i gorsza prace wspomagania powodowal mi kiedys zuzyty sworzen (konkretnie skorodowany). To samo mialem z koncowka drazka kierowniczego, miala luz, ktorego nie dalo sie wylapac(brak slyszalnych stukow), natomiast po ustawieniu geometrii i ponownym pomiarze(po paru ruchach kierownica) okazalo sie ze katy sie minimalnie zmienialy. Zanim sie zabierzesz za maglownice(bo troche roboty jest) moze zobacz co z elementami zawieszenia. Kolejna tak skrzypiaca rzecza byla skorodowana(lekko zapieczona) szpilka od srodkowej gumy dolnego wahacza trojkatnego. Z tym tez bylo kiepsko jak chodzi o diagnoze, bo zadnych luzow nie bylo. Niemniej jednak od niskiego poziomu plynu mogla kwiczec pompa wspomagania. Dla samej sily wspomagania, wymiana plynu by nie zaszkodzila, w koncu on tez moze sie zestarzec.
Odpowiedz
#3
Płyn z pewnością jest dość stary, nie wiem kiedy był wymieniany, a auto mam prawie 2,5 roku i zrobiłem przez ten czas ponad 22k km. Teraz tylko dolałem płynu. W takim razie płyn na początek - i tak wypadałoby to zrobić.

3 czy 4 butelki płynu Honda PSF po 0,354 litra lepiej kupić na kompletną wymianę?
Odpowiedz
#4
na wymianę wystarczy 1L płynu. Wchodzi ok. 0.9l
Odpowiedz
#5
Odnawiam swój temat maglownicy: czy KA9 przedlift i polift mają maglownice P&P?
Postanowiłem kupić używkę jak tylko ją trafię, oddam do regeneracji i potem odstawię do mechanika aby mi wymienili magliwnicę w jeden dzień.

W mojej legendzie czasami muszę płynu dolewać, więc jak sporadycznie zimą hondą jeżdżę tak mi to bardzo nie przeszkadzało, ale wiosna idzie więc czas się wziąć za to w końcu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości