Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend ll Coupe KA8 3,2 6V 92
#1
Rok produkcji/Pierwsza rejestracja: 1992/1994
Przebieg: 280 000
Skrzynia: Automat
Właściciel: trzeci w Polsce pierwszy
Kraj zakupu: Szwecja
Modyfikacje: na razie seria i dużych zmian nie będzie.
Plany względem pojazdu:
- Dojechać nim do Polski Oczko za miesiąc.
- Renowacja wnętrza głownie przednich foteli i duże sprzątanieOczko Już niebawem
- Malowanie pojazdu kolor raczej oryginalny
Tu mam do was kilka pytań:
*Czy zachować oryginalny kolor?
*Czy malować listwy i dokładkę(ja wolał bym zostawić czarne)
*Czy pozbyć się antenki jak widać u mnie jest skorodowana chciał bym uniknąć problemu na przyszłość.
*czy warto pozbyć się zamka w tylnej klapie bo też koroduje.
*czy polecacie jakiś warsztat lakierniczy najlepiej w odległości ok 300km od Gorzowa Wlkp.
*gdzie kupić oryginalny lakier i czy jest taka możliwość?
*co dokładnie zakonserwować i dopilnować podczas malowania?
*jak macie jeszcze jakieś rady odnośnie malowania czekam na uwagi.
*Naprawa dyferencjału(podczas zmiany z D na R słychać jakby uderzenia po wbiciu biegu odczuwalne są wibracje delikatne) jak wbije D auto potrafi się rozpędzić do ponad 35km czy to normalne? Mam bmw w automacie i tam tak nie jest.
-Wymiana wszystkich filtrów i płynów.
-zamontowanie innej centralki zamka centralnego by otwierać auto z pilota(do czasu wyrobienia oryginalnego kluczyka)
- Dorobienie oryginalnego kluczyka mój jest w opłakanym stanie. (drugi plan)
-Wymiana przedniej szyby(gdzie polecacie zakup)?
- Zmiana felg na 18. możne jakaś gleba. (drugi plan)
- Modyfikacja układu wydechowego. (drugi plan)
- Naprawienie audio. Fajnie było by zachować serie ale... w radiu nie działa wyświetlacz (może ktoś naprawiał???) lewy głośnik czasem gra czasem nie prawy czasem pierdziSmutny (czym by zastąpić oryginalne głośniki by uzyskać podobna jakość dźwięku bądź lepsza Oczko ?) tył gra bardzo ładnie. ale mały sub by się przydał
Czy coś jeszcze hmmm chyba nie.
Galeria zdjęć:
http://www.fotosik.pl/u/bmw-84/album/2356561
Odpowiedz
#2
Hej, hej

Co do twoich pytań, chyba najlepiej zostawić wszystko ori, lakier antenę czy też zamek tylnej klapy (takie auto będzie miało później większą wartość) całe lakierowanie najlepiej dokumentować, tj. wszystkie naprawy itp. żeby nikt Ci później nie zarzucił że to jakiś ulep-wydumka klepany z przystanku autobusowego. Lakier brać jak najlepszy w granicach budżetu, kolor dobierasz z wlepki na aucie, na koniec dużo klaru Oczko co by morkę usunąć i zrobić prawdziwe lustro.
Co konserwować? wszystko! Oczko cała podłoga, profile i najważniejsze tylne nadkola, tu jak i w każdym Japońcu, ruda jak siądzie to już katastrofa... a reperaturek brak więc tylko rzeźba blacharza.
Przed rzucaniem się na głęboką wodę i naprawę dyfru, spróbuj zrobić pełną wymianę oleju w skrzyni i filtru, w dyfrze sprawdź co siedzi i wymień, najczęściej to pomaga Oczko
Sprawdzić czy silnik trzyma temp. czy ubywa płynu chłodniczego (nie ma prawa) czy "pompuje" węże (nie może być takiej sytuacji) czy nie bulgocze w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym i czy nie śmierdzi "borygo" (nauczyłem się już że w tym silniku to jak pacierz)
Stan amorków - kiepska sprawa z dostępnością ale do ogarnięcia.

To chyba wszystko na początek, sam mam to autko (ka7) od marca i się go uczę, myślę że koledzy z forum coś jeszcze dodadzą i jeżeli coś palnąłem to poprawią Uśmiech

Pzdr. Adam
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#3
Szyba w ASO,przynajmniej jak ja kupowalem nie bylo innej opcji.
Odpowiedz
#4
(08-21-2016, 17:04 )Makukrak napisał(a): Szyba w ASO,przynajmniej jak ja kupowalem nie bylo innej opcji.

Widziałem kiedyś zamiennik na alledrogo, jednak co do jego jakości nie mam wiedzy.
Odpowiedz
#5
Jaki koszt w ASO? ja znalazłem na allegro:
http://allegro.pl/nowa-szyba-przednia-cz...78756.html
http://allegro.pl/honda-legend-coupe-199...50116.html
Odpowiedz
#6
Jeśli ta szyba w ogóle jest jeszcze dostępna w ASO to myśle, że spokojnie trzy razy droższa niz ta na alledrogo.
Odpowiedz
#7
No to mnie rozjebaliscie teraz,bo jak ja mialem szybe do wymiany,to nie bylo zadnego zamiennika i musialem wylozyc 1800 w ASO i to na promocji, bo pierwotnie chcieli 2700. ORI szyba jest sliczna, ma piekny napis HONDA w lewym dolnym rogu, na pewno jest lepsza jakosciowo od zamiennika(przynajmniej w KA9 mialem pilkingtona, ktory rysowal sie od zderzenia z komarem), ale jakbym mial wtedy opcje zamiennika, to bym sie nie zdecydowal. Z ta szyba z allegro, trzeba uwazac o tyle,ze moja coupeta juz byla w warsztacie, miala wyciagnieta szybe,a jak przyszedl zamiennik,to wyszlo ze jest od KA7, a one sa diametralnie rozne. Wtedy kolesie wkladali spowrotem moja popekana szybe, zebym wrocil do domu.
Patrze na zdjecia z allegro i jest niesymetryczna, z tym dziubkiem(czyli to jest coupe), jedyne co mnie zastanawia, to czy ten dziubek, jest po tej stronie co u mnie(bo mam wrazenie,ze to odbicie lustrzane)
Odpowiedz
#8
Zagłówek zregenerowany, czas na fotele już niebawem.
Do hondy w dniu dzisiejszym została tez zakupiona stacja multimedialna:
https://www.carjoying.de/joying-latest-w...amera.html


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#9
Ładnie Uśmiech
KA8 "Gangster" Kraków<3
Odpowiedz
#10
Panowie a wiecie gdzie jest w legendzie centralka od zamka centralnego? Bo mam wydygany kluczyk i kupiłem doraźnie inna centralkę z pilotem i chciał bym się wpiąć w istniejącą instalacje. Czy legend posiada zamki elektryczne czy pneumatyczne?
No a na koniec czy ktoś wciskał w KA8 kola 20''? bo się zastanawiam nad:
http://allegro.pl/felgi-honda-mazda-mits...41889.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości