Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia biegów.
#1
Witam. Ma ktoś może wiedzę czy w Kb1 jest coś w stylu " uczącej się ASB" Znajomy twierdzi, że skrzynia dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy. Czyli jeżdżąc emerycko skrzynia będzie ospała, a jeżdżąc ostro będzie bardziej dynamiczna. Ciekaw jestem tej teorii.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Nikt nic nie wie w rym temacie? :-) Może w takim razie wie ktoś czy jest opcja aby na D były wyświetlane biegi?
Odpowiedz
#3
(09-03-2016, 2:23 )Putynek napisał(a): Witam. Ma ktoś może wiedzę czy w Kb1 jest coś w stylu " uczącej się ASB" Znajomy twierdzi, że skrzynia dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy. Czyli jeżdżąc emerycko skrzynia będzie ospała, a jeżdżąc ostro będzie bardziej dynamiczna. Ciekaw jestem tej teorii.
Pozdrawiam

Bardzo ciekawa teoria - niemniej w mojej ocenie trochę troche z d...y.
Oczywiście, że skrzynia dostosowuje się do pedału przyśpieszenia - jak kręcisz obroty - szybciej działa kickdown a biegi wchodzą do góry przy wyższych obrotach - dociąganie.
Przy spokojnej jeździe, zmienia bieg niżej, nie ciągnie.
Nie jest to jednak kwestia żadnego "uczenia się" tylko normalna praca sterownika skrzyni.
Nie myśl sobie, że jak dziś pojeżdzi Twój dziadek, to jutro juz nie posipujesz, bo sie skrzynia nauczy Oczko
Odpowiedz
#4
Hmm, widać teorie są różne. Kolega mówił co prawda o Volkswagenie . A co z wyświetlaniem biegów w pozycji D? Widziałem na YouTube takie coś :-)
Odpowiedz
#5
(09-03-2016, 22:52 )Putynek napisał(a): Hmm, widać teorie są  różne.  Kolega mówił  co prawda o Volkswagenie . A co z wyświetlaniem biegów w pozycji  D? Widziałem na YouTube takie coś :-)

NIe wiem o co chodzi - możesz rozwinąć temat?
Odpowiedz
#6
Chodzi mi o to żeby cyfra aktualnego biegu byla wyświetlana na desce w pozycji D. Tak jak jest to w pozycji M.
Odpowiedz
#7
No to musiałbyś zmienić wyświetlacz bo ten pokazuje tylko altualnie wybrany tryb: P R N D 1 2.
Pewnie da się zrobić
Odpowiedz
#8
Moze Kolega mial na mysli nauke ukladu wtryskowego(dostrajanie czasow wtrysku) w zaleznosci od stylu i zuzycia silnika? Zreszta podobnie mogloby byc ze skrzynia, gdyby sie zuzywala i nie przenosila momentu tak sprawnie.
Odpowiedz
#9
(09-04-2016, 1:23 )Peter napisał(a): No to musiałbyś zmienić wyświetlacz bo ten pokazuje tylko altualnie wybrany tryb: P R N D 1 2.
Pewnie da się zrobić

Gdy masz tryb M to numer aktualnego biegu jest wyświetlany, wiec chodzi mi o to że mogłoby być również wyświetlane przy trybie D.
Odpowiedz
#10
(09-04-2016, 3:50 )Putynek napisał(a):
(09-04-2016, 1:23 )Peter napisał(a): No to musiałbyś zmienić wyświetlacz bo ten pokazuje tylko altualnie wybrany tryb: P R N D 1 2.
Pewnie da się zrobić

Gdy masz tryb M to numer aktualnego biegu jest wyświetlany,  wiec chodzi mi o to że mogłoby być również wyświetlane przy trybie D.

Ok to kumam co masz na myśli - prawie nigdy nie jeżdze w tym trybie, więc już zapomniałem co on wyswietla.
Producent tego nie przewidział dla trybu D, niemniej pewnie temat do ogarnięcia-kwestia przeprogramowania sterownika skrzyni, by na bieżąco wyświetlał bieg na zegarach. 
Nie widziałem jeszcze takiego patentu ale może przetrzesz szlak? Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości