Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia biegów.
#11
(09-04-2016, 3:56 )Peter napisał(a):
(09-04-2016, 3:50 )Putynek napisał(a):
(09-04-2016, 1:23 )Peter napisał(a): No to musiałbyś zmienić wyświetlacz bo ten pokazuje tylko altualnie wybrany tryb: P R N D 1 2.
Pewnie da się zrobić

Gdy masz tryb M to numer aktualnego biegu jest wyświetlany,  wiec chodzi mi o to że mogłoby być również wyświetlane przy trybie D.

Ok to kumam co masz na myśli - prawie nigdy nie jeżdze w tym trybie, więc już zapomniałem co on wyswietla.
Producent tego nie przewidział dla trybu D, niemniej pewnie temat do ogarnięcia-kwestia przeprogramowania sterownika skrzyni, by na bieżąco wyświetlał bieg na zegarach. 
Nie widziałem jeszcze takiego patentu ale może przetrzesz szlak? Oczko

Ale po co grzebać jak mozna jeździć w trybie M .
Odpowiedz
#12
(09-04-2016, 5:26 )dariusz2880 napisał(a):
(09-04-2016, 3:56 )Peter napisał(a):
(09-04-2016, 3:50 )Putynek napisał(a):
(09-04-2016, 1:23 )Peter napisał(a): No to musiałbyś zmienić wyświetlacz bo ten pokazuje tylko altualnie wybrany tryb: P R N D 1 2.
Pewnie da się zrobić

Gdy masz tryb M to numer aktualnego biegu jest wyświetlany,  wiec chodzi mi o to że mogłoby być również wyświetlane przy trybie D.

Ok to kumam co masz na myśli - prawie nigdy nie jeżdze w tym trybie, więc już zapomniałem co on wyswietla.
Producent tego nie przewidział dla trybu D, niemniej pewnie temat do ogarnięcia-kwestia przeprogramowania sterownika skrzyni, by na bieżąco wyświetlał bieg na zegarach. 
Nie widziałem jeszcze takiego patentu ale może przetrzesz szlak? Oczko

Ale po co grzebać jak mozna jeździć w trybie M .

Można można, ale widziałbym który bieg jest aktualnie, a tak ciężko wyczuć :-) Poza tym fajnie by wyglądało :-)
Odpowiedz
#13
(09-04-2016, 5:47 )Putynek napisał(a):
(09-04-2016, 5:26 )dariusz2880 napisał(a):
(09-04-2016, 3:56 )Peter napisał(a):
(09-04-2016, 3:50 )Putynek napisał(a):
(09-04-2016, 1:23 )Peter napisał(a): No to musiałbyś zmienić wyświetlacz bo ten pokazuje tylko altualnie wybrany tryb: P R N D 1 2.
Pewnie da się zrobić

Gdy masz tryb M to numer aktualnego biegu jest wyświetlany,  wiec chodzi mi o to że mogłoby być również wyświetlane przy trybie D.

Ok to kumam co masz na myśli - prawie nigdy nie jeżdze w tym trybie, więc już zapomniałem co on wyswietla.
Producent tego nie przewidział dla trybu D, niemniej pewnie temat do ogarnięcia-kwestia przeprogramowania sterownika skrzyni, by na bieżąco wyświetlał bieg na zegarach. 
Nie widziałem jeszcze takiego patentu ale może przetrzesz szlak? Oczko

Ale po co grzebać jak mozna jeździć w trybie M .

Można można, ale widziałbym który bieg jest aktualnie, a tak ciężko wyczuć :-) Poza tym fajnie by wyglądało :-)

No ale po co masz widzieć jaki masz bieg ? Chcesz szybciej dajesz gaz do podłogi chcesz wolniej dajesz troche gazu Oczko a tak pozatym będziesz kombinował cos z wyświetlaczem ?
Odpowiedz
#14
(09-04-2016, 7:24 )dariusz2880 napisał(a):
(09-04-2016, 5:47 )Putynek napisał(a):
(09-04-2016, 5:26 )dariusz2880 napisał(a):
(09-04-2016, 3:56 )Peter napisał(a):
(09-04-2016, 3:50 )Putynek napisał(a): Gdy masz tryb M to numer aktualnego biegu jest wyświetlany,  wiec chodzi mi o to że mogłoby być również wyświetlane przy trybie D.

Ok to kumam co masz na myśli - prawie nigdy nie jeżdze w tym trybie, więc już zapomniałem co on wyswietla.
Producent tego nie przewidział dla trybu D, niemniej pewnie temat do ogarnięcia-kwestia przeprogramowania sterownika skrzyni, by na bieżąco wyświetlał bieg na zegarach. 
Nie widziałem jeszcze takiego patentu ale może przetrzesz szlak? Oczko

Ale po co grzebać jak mozna jeździć w trybie M .

Można można, ale widziałbym który bieg jest aktualnie, a tak ciężko wyczuć :-) Poza tym fajnie by wyglądało :-)

No ale po co masz widzieć jaki masz bieg ? Chcesz szybciej dajesz gaz do podłogi chcesz wolniej dajesz troche gazu Oczko a tak pozatym będziesz kombinował cos z wyświetlaczem ?

Widziałem taką opcję na YouTube poprostu - fajnie wyglądało.
Odpowiedz
#15
Daj link Oczko
Odpowiedz
#16
Mam pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu. Z okazji, że to mój pierwszy automat, a wcześniej nie miałem okazji, zawsze byłem święcie przekonany, że "automat" nic cofnie do tyłu, przy normalnych wzniesieniach nigdy nie zdarzyło się, żeby cofnął, ale dzisiaj na próbę stanąłem na wjeździe bardzooo stromym i puszczając hamulec ku mojemu zdziwieniu samochód stoczył się do tyłu Uśmiech gdzieś poczytałem, że na stromych wzniesieniach powinno, się używać trybu M i wrzuconą 1, ale tego nie stestowałem i teraz pytanie czy to normalne, że auto mimo zapiętego D przy stromym wzniesieniu cofa się do tyłu ?? jeśli tak to czy ten tryb M faktycznie coś daje ?? Uśmiech
Odpowiedz
#17
Mój tez cofa na D ze stromego podjazdu
Trybu M nie testowalem
Odpowiedz
#18
nie widzę różnicy czy zrobimy podjazd na D czy na manual i1. Jeśli górka bardziej stroma niż ciąg automatu zawsze pojazd się stoczy w dół zgodnie z grawitacją.  Możliwe, że wzmianka o użyciu trybu manualnego jest po to, aby nie było problemów z przerzucaniem z 1 na 2i 2 do 1.

i litości....z tym cofaniem do tyłu  :facepalm:
v6
Odpowiedz
#19
jak mowila stara staruszka, automat tez cofnie do tylu, kwestia gorki.... Oczko
Odpowiedz
#20
To ja z innej beczki. Zauważyłem u mnie, że jadąc na 5 biegu powiedzmy 80 km /h i puszczając całkowicie gaz skrzynia zrzuci sobie bieg na 4 potem na 3 i trzyma na 3 biegu aż prawie do zatrzymania auta zrzucając odrazu na 1, jakby pomijając 2 bieg. Czy to norma ? Jeżeli chce przyspieszyć, a prędkość jest już za mala to wtedy wrzuca na 2 . Generalnie skrzynia chodzi ładnie i zmienia biegi niezauważalnie. Może taki rodzaj oprogramowania żeby nie mieszać za bardzo biegami ? To mój pierwszy automat i cały czas się go uczę; -)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości