Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośno w kabinie na niskich obrotach
#1
Witam,

Honda legend 2006, prawie 270000 km.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wewnątrz Hondy poniżej 1000 obr/min zrobiło się dość głośno. Zwłaszcza kiedy włącze klime, światła itp.

Przypuszczam, że może to być poducha silnika. Wycieków oleju nie zauważyłem. Sam silnik nie telepie się jakoś bardziej. Przy zmianie z D na R też nie widać znaczących ruchów silnika. Tylko w kabinie zrobiło się głośno jakbym w jakimś starym passacie siedział.

Może ktoś przerabiał ten temat tzn. głośne wnętrze na niskich obrotach.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Jakie masz obroty na biegu jałowym?
Te "większe głośności" masz tylko gdy alternator jest obciążony odbiornikami prądu?
Odpowiedz
#3
(09-18-2016, 22:25 )Peter napisał(a): Jakie masz obroty na biegu jałowym?
Te "większe głośności" masz tylko gdy alternator jest obciążony odbiornikami prądu?

Jałowe obroty dość niskie ale chyba norma 650 rpm gdy się nagrzeje. Obroty nie falują. Ja bym tego nie wiązał z elektryką - wg. mnie chodzi tylko o obciążenie silnika. Przy niskich obrotach dojdzie obciążenie np. ze sprężarki klimy i się robi głośno. Takie dudnienie jak w jakimś dizlu. Czasami podobne dźwięki dochodzą gdy tłumiki są słabo podwieszone w niektórych samochodach (w sumie tez trzeba sprawdzić, zrobie to na tygodniu jak będę miał dostęp do kanału).

Ciekawostka - właśnie przeglądam service manuala do acury rl i widze, że można sprawdzić nadmierne wibracje HDS'em. Tylko nie wiem czy tak samo można w KB1. W dziale engine mount.
Odpowiedz
#4
Sprawdz czy przypadkiem to nie jest lozysko klimy lub alternatora. Klima wiadomo zalaczyc i wylaczyc i sluchac roznicy,a alternator po prostu obciazyc swiatlami, radiem, podgrzewaniem szyby, foteli i posluchac czy zmienia sie dzwiek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości