Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak kupic Honde Legend KB1
#11
Przy wyprzedzaniu musisz się cholernie wychylić jak jedziesz sam - akurat tak mocno, by ktoś Cię zahaczył... dodatkowy, bezsensowny stres który zabija radość z jazdy wg mnie.
[/quote]

Zgadzam sie w 100%
Odpowiedz
#12
(10-15-2016, 16:05 )jasinski napisał(a):
(10-15-2016, 5:02 )P23BOY napisał(a): Zgadzam sie ze szanse na wypadek anglikiem w Polsce sa znaczaco wyzsze (kolo 20%) ale to ciagle minimalne wady bo 0.00000001 plus 20% to ciagle zero. 


Chciałbym wiedzieć jak to policzyłeś ? Według mnie szanse są dużo większe.
Uzależnianie swojego bezpieczeństwa od tego czy obok Ciebie siedzi odpowiedzialny pasażer jest kiepską opcją.

Przy wyprzedzaniu musisz się cholernie wychylić jak jedziesz sam - akurat tak mocno, by ktoś Cię zahaczył... dodatkowy, bezsensowny stres który zabija radość z jazdy wg mnie.

W internecie jest dostepne badanie wykonane w British Colombia w Kanadzie. Bardzo skimplikowane ale we wnioska stwierdzaja ze niebezpieczenstwo wypadku jest bardziej prawdopodobne szczegolnie we wczesnym okresie jazdy. Sa przytoczone procenty i mocna korelacja z umiejetnosciami kierowcy. Zainteresowani moga wyguglowac. 
Jesli chodzi o wyprzedzanie to przyznam sie ze jeszcze moja Honda nikogo nie wyprzedzilem ale jezdze prawie wylacznie 2 lub wiwcej pasmowkami. Moja rada to zamiast sie wychylac na drugi pas lepiej obserwowac od strony pobocza a 300koni zawsze pomocne w wyprzedzaniu skody i poloneza.
Zreszta nie chce nikogo na sile przekonywac. Dla mnie istotny jest element ekonomiczny i samochod ze sprawdzonego zrodla ze znana historia. Kwestia akcyzy dotyczy rowniez aut sprowadzanych z Niemiec wiec tak naprawde tylko kupujac w Pilsce mozemy to ominac.
Odpowiedz
#13
Albo kup wersje angielska i europejska i zrob przekładkę .
Odpowiedz
#14
Problemy natury obchodzenie dookola samochodu, zeby wziac bilet sa z natury subiektywne i jeden moze miec z tym problem a drugi nie, wiec nie sadzicie, ze o takich rzeczach nie ma co dyskutowac? Mi to na przyklad nie przeszkadza.
Bardziej obiektywnym problemem jest bezpieczenstwo, bo moze rowniez dotyczyc to osob 3ich. Oczywiscie, ze kierownica po zlej stronie utrudnia sprawne wyprzedzanie, ale czy to jest juz wystarczajacy powod do tego, zeby jazda anglikiem w Polsce byla nieodpowiedzialna? To czy ktos bezpiecznie wyprzedza to jest przeciez sprawa indywidualna. Nawet wychylajac sie mozna wyprzedzac duzo bezpieczniej niz wiele osob, ktore w Polsce wyprzedzaja polskimi samochodami, wiec to nie jest zaden argument. Sensowny argument to sa statystyki wypadkow z udzialem samochodow z kierownica po zlej stronie i porownanie ich z wypadkami zwyklych samochodow. Ktos wie, gdzie takie cos sprawdzic? Uśmiech
Odpowiedz
#15
Kto nie ma miedzi ten w domu siedzi. Tak tytułem podsumowania.
Odpowiedz
#16
(10-16-2016, 7:48 )Reddwarf napisał(a): Kto nie ma miedzi ten w domu siedzi. Tak tytułem podsumowania.

100% racji. Nie każdy musi jeździć Kb1 lub Kb2.
Odpowiedz
#17
http://www.autotrader.co.uk/classified/a...om&adPos=2
Polecam!
Odpowiedz
#18
(10-17-2016, 4:13 )P23BOY napisał(a): http://www.autotrader.co.uk/classified/a...om&adPos=2
Polecam!

Znasz to auto, że polecasz?
Odpowiedz
#19
(10-17-2016, 4:29 )Peter napisał(a):
(10-17-2016, 4:13 )P23BOY napisał(a): http://www.autotrader.co.uk/classified/a...om&adPos=2
Polecam!

Znasz to auto, że polecasz?

Cos mi tu handlarzem pachnie :-)
Odpowiedz
#20
(10-17-2016, 4:37 )Putynek napisał(a):
(10-17-2016, 4:29 )Peter napisał(a):
(10-17-2016, 4:13 )P23BOY napisał(a): http://www.autotrader.co.uk/classified/a...om&adPos=2
Polecam!

Znasz to auto, że polecasz?

Cos mi tu handlarzem pachnie :-)

Najlepsze jakie znalazlem.
Ma chyba wszystkie mozliwe opcje. Mysle ze byloby warte w Polsce kolo 70-80k. Gdym nie kupil swojego 2 miesiace temu pojechalbym obejrzec (100 km od domu)
W UK jest troche inaczej z zakupem. Nie szukasz od razu dziury w calym i innych mankamentow. Nie kazdy chce ci wcisnac powypadkowego grata czy auto  ktore potrzebuje wymiany uszczelki pod glowica. Ludzie sa generalnie bardziej pozytywnie nastawieni do zycia i bardziej uczciwi chociaz to juz sie od jakiegos czasu zmienia na niekorzysc. Ciesze sie ze udalo mi sie stworzyc aktywny watek ale ogolne negatywne nastawienie wiekszosci troche mnie meczy. Chyba sobie odpoczne. Trzymajcie sie cieplo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości