Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legend 3.2 się grzeje i gotuje wodę
#11
Jak odpowietrzyć dobrze układ, bo wiem że ostatnio było tak że płyn zaczął się przelewać do zbiorniczka po zgaszeniu auta i trochę ostygnięciu był zasysany z powrotem, i w zbiorniczku nic nie zostawało. Termostat ja mówiłem założyłem nowy. A w tym samochodzie to jest naprawdę poryte, jest bardzo dużo nie po podłączanych kostek i nie wiem od czego to, nie chcę podłączać bo jeszcze się coś zrobi zwarcie i wtedy będzie kłopot. A LPG zakładał poprzedni właściciel. A tą opaskę założę, choć nie powiem mocno trzyma ta jednorazowa(prawie tak jak zwykła).
Odpowiedz
#12
Mi jak dmuchneło uszczelke to miałem obiaw taki że na postoju na N lub P łapał lewe obroty wyglądalo to tak jakby silnik sobie głęboko i szybko wzdychał. Szroniał mi parownik od gazu bo płyn uciekał i nie przechodził przez niego. w zbiorniczku wyr. też było dużo płynu. duża ilość pary z wydechu. jak pojechałem do magików z Warszawy krzykneli 5tys. za wymiane uszczelek i planowanie :twisted: oczywisto znalazłem tańszego blisko mnie za 1200zł z planowaniem i wymianą. powodzonka Uśmiech
Odpowiedz
#13
Jak zdiagnozować która strona, bo nie stać mnie na razie na wymianę dwóch i jak bym wymieniał to sam. Tylko czy planowanie głowicy(bo słyszałem że w tych silnikach nowszej generacji się tego nie robi bo to podwyższa kompresje która robi się za duża, większa niż fabryczna co może uszkodzić silnik) jest koniczne? i czy coś jeszcze?
Odpowiedz
#14
wydaje mi sie ze strone zdiagnozowac można poprzez pomiar stopnia sprężania. co do planowania, to jak głowica sie zwichrowała od temperatury, to planowanie jest konieczne, bo uszczelka moze tego nie zniwelować? jak się mylę niech mnie ktos poprawi.najlepiej w warsztacie niech stwierdza czy głowica wymaga planowania czy nie. no i miej na uwadze ze nowa uszczelka pod jedną z głowić, + ewentualnie splanowana głowica zmieni ci charakterystyke silnika na 3 garnkach, co moze choć nie musi miec wpływu na silnik... rozpisałem sie ale mam nadizeje ze choć troche pomogłem Uśmiech pozdrawiam.
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#15
much@ napisał(a):Jak zdiagnozować która strona, bo nie stać mnie na razie na wymianę dwóch i jak bym wymieniał to sam. Tylko czy planowanie głowicy(bo słyszałem że w tych silnikach nowszej generacji się tego nie robi bo to podwyższa kompresje która robi się za duża, większa niż fabryczna co może uszkodzić silnik) jest koniczne? i czy coś jeszcze?
W silniku kazdej generacji planowanie glowicy to dosc znaczna modyfikacja, w starszych bardziej odpręzonych podniesie sprawnosc silnika w nowszych podniesie stopien sprezania, co do pewnego momentu nie jest niebezpieczne ale bedzie sie wiazalo ( tak mi sie wydaje ) ze zmiana np.: ustawienia zaplonu. Najlepiej zacząc od sprawdzenia cisnienia i jak pisze Victor z Abisal, dobry mechanik powinien ocenic czy wystepuje taka potrzeba czy nie.
Odpowiedz
#16
dlatego normalna naprawa to 2 głowice, naprawa niskobudżetowa to jedna strona na uszczelce AJUSA Oczko
przy okazji odpuść sobie tą firmę jeśłi chodzi o uszczelkę pod głowicę. Uszczelki głowicy tylko H lub fel-pro niedostępne w Polsce.

Całą resztę można zakupić w zamienniku bez obaw.
v6
Odpowiedz
#17
niestety ale jest to uszkodzona uszczelka pod glowica Smutny w silnikach 3.2l 1991-1995 jest to dosc czesty problem. Pozniejsze wersje tego silnika 3.5l od 1996 roku w kolejnej generacji Legenda mialy poprawiony ten problem.
A uszczelka puszcza w 99% na ktoryms z tylnych cylindrow nr 3 lub nr 6.

Pozdrawiam
[Obrazek: legendpodpis.jpg]

Danny Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości