Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda Legend KA9 by Góral
#11
oklejenie samych boczków coś da ? poczekałbym na Twoim miejscu, ogarnał rudą i kleił drzwi.
Odpowiedz
#12
Daje bardzo dużo. Rozmawiałem ze znajomym, który profesjonalnie siedzi w Car Audio i powiedział mi, że większość dźwięku ucieka właśnie przez boczki. Z przodu rudej nie ma na szczęście, ale auto dziś pojechało na wymianę miski olejowej i ogarnę to jak wróci i będę robił konserwację podwozia Uśmiech
Odpowiedz
#13
Post pod postem ale mam nadzieję, że wybaczycie Uśmiech

Honda wróciła z warsztatu. Została wymieniona miska i uszczelniacz między skrzynią a silnikiem. Wymiana była wymuszona ze względu na wycieki i wklejony korek spustowy. Zmieniłem także szybę czołowa na nową od razu nowe wycieraczki.
Co do szyby miałem szczęście że nie ciekło, tak powiedział fachman który wklejał nową szybę. Widać ktoś już kiedyś coś robił.
Założyłem już opony na zimę wpadły nowe Nokiany 205/55/16

Z moich prac pozostało zabezpieczyć drzwi i wygluszyć je, zrobić konserwację i przegląd gazu ale to wszystko po powrocie od człowieka który naprawia jachty, gdyż usunie rdzę i przygotuje wszystko pod lakierowanie Uśmiech


[Obrazek: 335996705054d833gen.jpg]
[Obrazek: adcdf575c8dab585gen.jpg]
[Obrazek: 1594bbfad574296agen.jpg]
[Obrazek: 962b566e254ab93dgen.jpg]
[Obrazek: aebb2cad73c7c563gen.jpg]
[Obrazek: c607a9cc8721f1e0gen.jpg]


Po zrobieniu około 1000 km wrażenia są bardzo pozytywne. Muszę wyeliminować stukanie zawieszenia choć obstawiam górne mocowania amortyzatora bo słychać przy dobijaniu na nierównościach. Jest kilka rzeczy które mnie drażnią np brak podświetlenia konsoli przy drążku zmiany biegów. Trzymają hamulce tył ewidentnie słychać przy ruszaniu i niższych prędkościach. No i nie wiem jak mam sprawdzić kody błędów. Nie mogę znaleźć zworki a póki co nie chce rozbierać konsoli środkowej, pomożecie gdzie znajdę kostki do diagnostyki?
Odpowiedz
#14
Zworka do diagnostyki jest pod schowkiem pasazera, dwupinowa wtyczka. Nie pamietam dokladnie,ale sa chyba dwie, jedna od silnika, druga od ABS,TCS.
Odpowiedz
#15
Trochę zaniedbałem temat, ale krótko postaram się odświeżyć ostatnie zmiany Uśmiech

Po świętach zakupiłem stację multimedialną wraz z kamerą cofania i zestawem głośnomówiącym. Na szybko udało mi się zamontować samą stację, resztą zająłem się później. Oto jak to wygląda przejściowo, przed finalnym montażem konsoli z polifta:

[Obrazek: 46a38da55ad6c0degen.jpg]

[Obrazek: 6e514e9da6e6ab3egen.jpg]

[Obrazek: 8c74a56943bbaee9gen.jpg]


Została również zakupiona kierownica z Accorda, aby dodać wnętrzu trochę klasy Uśmiech
Niestety przysłany towar okazał się być w tragicznym stanie, więc całość poleciała na renowację

[Obrazek: 9e17993a0ba726bagen.jpg]

Wczoraj korzystając z wolnego dnia postanowiłem poprowadzić wszystkie przewody w fabrycznych miejscach i przygotować się do wymiany podłokietnika na poliftowy.
Rozebrałem praktycznie cały środek, poprowadziłem przewody, wyjąłem żarówkę z licznika na wzór, żeby dokupić brakujące i nieświecące.
Foto z prac:

[Obrazek: 4bb5c263f46cca66gen.jpg]

[Obrazek: 44b29e7d9ac808b7gen.jpg]


Reasumując auto zostało doposażone w:
- Stację multimedialną na bluetooth
- Zestaw głośnomówiący
- Kamerę cofania
- Czujniki parkowania

W najbliższych planach mam jeszcze:
- montaż ładowarki USB (do tego potrzebuję właśnie podłokietnika z polifta)
- montaż zakupionej drewnianej gałki zmiany biegów (różnią się gwinty, muszę dostosować go w gałce)
- montaż kierownicy oraz sterowania radiem (mój model nie ma ale zakupiłem wszystko co potrzebne i wystarczy dorobić wiązkę)
- montaż konsoli środkowej z polifta, na którą ciągle poluję ;/
Odpowiedz
#16
(01-16-2017, 18:00 )michalkazanice napisał(a): Została również zakupiona kierownica z Accorda, aby dodać wnętrzu trochę klasy Uśmiech
Niestety przysłany towar okazał się być w tragicznym stanie, więc całość poleciała na renowację

[Obrazek: 9e17993a0ba726bagen.jpg]

Widzę, że mój patent na drewnianą kierowcę do Legenda dobrze się przyjął w społeczności forumowiczów i coraz więcej użytkowników je montuje. Bardzo mnie to cieszy, może uda mi się jeszcze kiedyś, coś równie użytecznego wymyślić.  Ninja
Odpowiedz
#17
Bardzo podszedł, jestem na etapie kompletowania środka z polifta więc myślę, że będzie się to ładnie komponować Uśmiech

Sezon letni powoli się zbliża, a daily nie może się źle prezentować Uśmiech Tak więc zostały zakupione 18" felgi OEM Honda o szerokości 7". Do tego wpadnie opona 225/40/18. Przymiarki już zrobione, mi się bardzo podoba Uśmiech

[Obrazek: 20be4e5f11c9f3f3gen.jpg]

[Obrazek: 3c92ad94c395350fgen.jpg]


Autem powoli zaczynam wyjeżdżać włożone pieniądze, i tak w weekend zrobiłem kilkaset km ze spalaniem 13-14l więc jak na takie limo całkiem spoko Uśmiech
Odpowiedz
#18
Podepne sie do tematu by nie zakladac nowego watku Uśmiech
Auto Ukradzione za 8000pln od wlasciciela Uśmiech

Zrobione
Lusterko Fotochrom z bmw
Glosniki Hertz 8szt
Radio 1 din puki co Uśmiech
Dokonczony swap konsoli drewnianej z kierownica.
Wygluszenie wnetrza
Wymieniony tlumik koncowy na serie cicho. Stary sie rozprul na szwach :}
Zmodyfikowano(poprawny montaz ) instalcji LPG plus regulacja.
Swap foteli na lepszy stan
Montaz wzmacniacza GROUND ZERO GZHA 5125X czyli jakosc dzieku jest Uśmiech (nie bede sluchac na pale z halasem tylko jakosc brzmienia)
Plany na kolejne dni wymiana sprezyn tylnych( na zamowienie za 360zl 2 szt zrobili w poznaniu)
Wymiana amortyzatowor 4 szt !
Reszty grzechow nie pamietam
Odpowiedz
#19
Hej.

jakie amory wsadzałeś?

Felgi na duży plus!
Odpowiedz
#20
Regenreacja orginalnych amortyzatorow niebawem Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości