Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze skrzynią
#11
iiii?
v6
Odpowiedz
#12
Legend95 napisał(a):Witaj jako pierwszy użytkownik Legend G1 i pierwszy poster Oczko

a ja :?: Oczko
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#13
danielofski napisał(a):
Legend95 napisał(a):Witaj jako pierwszy użytkownik Legend G1 i pierwszy poster Oczko

a ja :?: Oczko

U panie Marcinie ale skucha!! Szczęśliwy
Odpowiedz
#14
jest pierwszy z Hondą Coupe Oczko

jest pierwszy, który jakiś temat w tym dziale założył.

Zresztą, to nie wyśicigi. Jakość, a nie ilość Oczko
v6
Odpowiedz
#15
i... dopiero po dzisiejszym dniu mogę coś napisać.

Miałem wymienić olej... Ale śruba spustowa na klucz kwadratowy, się zdenerwowałem bo takiego nie posiadałem. Jeden klucz pożyczyłem, kolejne dwa zrobiłem, wszystkie zniszczyłem. Już zaczynam się zastanawiać czy nie ma ona lewego gwintu. Za nic w świecie nie da się jej odkręcić, na zimnej skrzyni, spryskane kilkanaście razy WD40, też nie da rady - klucze się gną, a ręczny przestaje trzymać. Wydaje mi się, że pomylić śruby spustowej nie mogłem,ale zdjęcie umieszczę na wszelki wielki.
[Obrazek: P1040862.JPG][Obrazek: P1040865.JPG]

Teraz na zdjęciu zauważyłem, że jakiś taki dziwny kształt ma...

Się podenerwowałem, posiłowałem, piwko wypiłem, solenoidy zdjąłem. Olej jednak nie sikał, troszkę wyciekło, raczej tylko z solenoidu. I tak jak się domyślałem... syf!
[Obrazek: P1040840.JPG][Obrazek: P1040843.JPG]
[Obrazek: P1040855.JPG]
Oczywiście wyczyszczone, założyłem...
[Obrazek: P1040848.JPG]
...i na jazdę próbną...
Pierwszy raz od tygodnia ruszyłem z jedynki Uśmiech i aż się zdziwiłem ale biegi wskakiwały po kolei jak powinny. Teraz tylko nie wiem czy już się odzwyczaiłem czy zmiana biegu trwa ten ułamek sekundy dłużej. Zrobiłem może 10km, w sumie po mieście. Wracając do domu mam wrażenie tak jakby się przy 70-80km/h trochę się mieszał i przerzucał z 4 na 3, a może tylko mi się wydawało. W niedziele wracam z Łowicza do warszawy, zobaczę jak sprawuje się naprawdę na rozgrzanym oleju (szkoda tylko że nie nowym).
Odpowiedz
#16
Widząc ten syf myślę, że nie ma na co czekać tylko czym prędzej zmienić olej Oczko
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#17
Zgadzam się z Tobą danielofski, ale jak odkręcić tą śrubę, gdy wszystkie klucze się gną? Pukałem, stukałem, w lewo i w prawo, psikałem WD40, na zimnej skrzyni i na gorącej ani rusz. A tak w ogóle to którędy wlewamy olej do skrzyni? Bo do samego bagnetu dostęp utrudniony... jest jakiś inny wlew?
Odpowiedz
#18
W drugiej generacji olej wlewamy normalnie lejkiem przez otwór z bagnetem. Natomiast jesli chodzi o spust oleju w Twoim aucie to moze zanim urwiesz te srube to poszukaj w serwice manual co i jak z tym olejem. Moze w Twoim przypadku spust jest gdzies na obudowie filtra oleju lub pod nią.
Odpowiedz
#19
Trochę dziwna sprawa z tą śrubą, w zasadzie nie powinno być z nią większych problemów niż z innymi.

Co do zalewania nowym olejem to tak jak pisze Peter, wlewamy przez otwór, w którym siedzi bagnet. Z racji niskiego położenia najlepiej robić to przez lejek.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.atfinley.com/service/index.php?x=1682&y=1718&z=1739&r=">http://www.atfinley.com/service/index.p ... &z=1739&r=</a><!-- m -->
[Obrazek: avatarrear.jpg]
Odpowiedz
#20
Do odkręcenia korka nie potrzeba super klucza - owy kwadrat to rozmiar typowej gołej grzechotki. Jak nie da rady po dobroci - to zagrzej palnikiem - ogień najlepszym ratunkiem na tego typu problemy o czym się nie jednokrotnie przekonałem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości