Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze skrzynią
#21
impaktowo ją potraktuj Oczko

załóż czworokąt z rurką na śrubę, namotaj sobie przedłużkę i ciągnij do oporu.
v6
Odpowiedz
#22
Myślałem że problem się skończył a tu jednak...

Olej udało mi się wymienić, na wszelki wielki solenoidy jeszcze raz wyczyściłem (górny czyściutki, na dolnym troszeczkę osadu - po 3 tygodniach od pierwszego czyszczenia) Stan oleju delikatnie ponad stan, ale na razie musi tak zostać. Skrzynia pracuje tak jak ostatnio pisałem, czyli cały czas na jednym biegu.

Przed wymianą oleju miałem taki problem, że późno zmieniał z 1 na 2, ale tylko gdy olej był jeszcze nie rozgrzany. Teraz gdy olej naprawdę zimny to rusza z 1 ale zmienia już n 3 lub 4. Komputer błędów nie wyrzuca, ale czasem nie włącza się kontrolka S4, i wydaje mi się że po jej wciśnięciu gdy niby działa to na sekundę zrzuca o bieg w dół.

Myślałem że solenoidy jakoś źle podłączyłem ale to nie to. Ma ktoś jakiś pomysł??
Odpowiedz
#23
Tu jest duzo prawdopodobnych przyczyn. Auto na dzien do doświadczonego automatyka trzeba dac, niech pojeździ, zdiagnozuje usterke na pewno, tak sam chyba duzo nie zdziałasz bez zaplecza i solidnej wiedzy.
Odpowiedz
#24
Opcja z automatykiem/mechanikiem nie wchodzi w grę. Z motocyklem byłem u mechanika raz na synchro gaźników i stwierdziłem że wszystko można zrobić samemu. Nie jeżdżę dużo, samochód nie jest mi niezbędny do codziennego życia. Mam drugą skrzynie - uszkodzoną podobno. Jak będzie trzeba zrobi się z dwóch jedną Uśmiech tylko nie mogę dojść do przyczyny.
Odpowiedz
#25
No i tu jest pies pogrzebny: przyczyna! Jak Ci dobry mechanik powie co i jak to sobie sam naprawisz, chyba, ze diagnoza bedzie wymagala wyjecia skrzyni co zazwyczaj sie dzieje a wtedy warto juz naprawiac bo sama wyrzutka i wrzutka skrzyni to ok 700 zł.
Odpowiedz
#26
No z tego co się orientowałem to naprawa/regeneracja automatu zaczyna się od 1500zł !! To prawie połowa tego co dałem za swoją Legende. Na chwilę obecną nie stać mnie. A większość mechaników z którymi miałem do czynienia to w przypadku automatów tylko wyjmują i zawożą do specjalistycznego zakładu.

Pojeździmy - zobaczymy. W święta pozbędę się nadmiaru oleju, odłączę komputer, odświeżę wszystkie połączenia elektryczne.
Odpowiedz
#27
myślę, że to jakiś natrętny czujnik głupieje gdy mu zimno, wiem, cięzko znaleźć który,

zacznij od:

rozwiązywania problemów z manualem, czyli objawy i ich sugestie co do przyczyny.
v6
Odpowiedz
#28
Chyba znalazłem problem. Czujnik prędkości, mimo że wskazania ohmomierza są OK, to wydaje mi się że to on. Dziwnie działająca skrzynia, teraz już niedziałający obrotomierz, oraz od początku nie działający tempomat. W sumie to tylko moje podejrzenie padło na ten element na samym początku ale te solenoidy mnie zmyliły. Gdzieś wyczytałem że podobnie się dzieje w kolejnych generacjach legend i nie tylko. A tak właściwie to nie mam takiego czujnika jak w nowszych generacjach (VSS) tylko sam impulsator. Szukałem na allegro i po necie ale nie mogę znaleźć Smutny w C.Z Rover w Wawce z 4 rodzajów tych czujników mieli 3, niestety brakowało tego dla mnie Smutny aż boję się brać używki, jutro zadzwonię do Hondy, ciekawe czy mają a jak tak to za ile.
Odpowiedz
#29
jestem ciekaw czy to to.
v6
Odpowiedz
#30
Dziś pod blokiem odłączyłem akumulator, odpiąłem czujnik. I komputery nie widzą żadnych błędów. Bez odłączonego czujnika nie jeździłem, ale silnik odpala. Popsikałem styki podpiąłem jak być powinno ale nic się nie zmieniło.

Komputer nie powinien widzieć błędu gdy nie ma tego czujnika??
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości