Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze skrzynią
#71
jedyna wada serwisow skrzyn automatycznych sa niewyobrazalne sumy za naprawy, wiec faktycznie niebardzo ci sie oplaca biorac pod uwage wartosc samochodu...

a czy jestes pewien ze wszystko zlozyles poprawnie? w instrukcji do g2 jest taka tabela, ktora pokazuje po objawach gdzie znajduje sie problem spowodowanym nieprawidlowym serwisem, jesli masz cos takiego w instrukcji od g1 to przeanalizuj to, albo wesprzyj sie na instrukcji z g2, bo jest taka mozliwosc ze objawy beda podobne
Odpowiedz
#72
Kaczors, jak sobie nie dasz rady, pisz , mam w Łodzi naprawde dobrych i sprawdzonych specow od AT.
Odpowiedz
#73
A dziś obrotomierz zadziałał, niestety nie zmieniło to pracy skrzyni i jak wyszedłem z uczelni to przestał Smutny Kusisz mnie Peter, jestem po wypłacie, tylko żebym jeszcze czas znalazł... Może jak sobie przedłużę święta to odezwę się do Ciebie. Aż mnie ściska od środka że sam sobie nie mogę z tym poradzić :cry:
Odpowiedz
#74
A gdybyś sam spróbował wymienić skrzynię?
v6
Odpowiedz
#75
Wymieniać skrzyni nie widzę sensu. Moim zdaniem mechanicznie jest sprawna, każdą jej część przejrzałem pod lupą i ładnie ze sobą współpracują. Ostatnio jestem prawie przekonany że to któryś z czujników lub jakiś przerwany obwód. Przez to że mój angielski nie jest jakiś super mam opory, ale chyba zrobię testy elektryczne z manuala, od początku do końca, mimo że komputer nie wywala błędów.
Jak moje podejrzenia się potwierdzą to mam nadzieje wymienić tylko czujnik prędkości/impulsator. Oryginalny, nowy to tylko 150zł w ASO.
Odpowiedz
#76
Odnośnie tych filterków elektrozaworów na poprzedniej stronie to nieźle zabrudzone. Szkoda że ta skrzynia nie ma praktycznie żadnego filtra, czytałem że jest jedynie grubsza siatka w środku która może wyłapie jakąś nakrętkę lub śrubę w przypadku większej awarii.

U siebie zamontowałem zewnętrzny filtr przepływowy magnefine, na rurce powrotnej do skrzyni, w środku jest magnes który ładnie wyłapuje metaliczny szlam.
[Obrazek: magnefinewr2.th.jpg]

Ale niestety po jakimś czasie te filtry zaczynają się pocić bo już próbowałem dwa. Ostatnio rozkręciłem , umyłem i skręciłem na silikon ale muszę dopiero sprawdzić czy pomogło. Ewentualnie można zamontować na jakiś czas aby przefiltrować olej.
[Obrazek: magnefine2kv4.th.jpg]
[Obrazek: magnefine4za3.th.jpg] [Obrazek: magnefine3nj1.th.jpg]
Odpowiedz
#77
Z tym dodatkowym filtrem do dobry pomysł.
A u nas poza tym metalowym filtrem, do którego można się dostać rozkładając skrzynię do ostatniej śrubki (widać to w którejś galerii) jest jeszcze magnesik który nawet sporo zbiera. A ten metalowy filtr dostępny jest za 35zł, tylko kto go wymieni...
Odpowiedz
#78
Zaprzyjaźnieni mechanicy z serwisu, montuja dosatkowe chlodnice oleju w autach amerykanskich. Kaczors, rozmyslalem cos na ten temat?
Odpowiedz
#79
O dodatkowej chłodnicy nie myślałem nigdy. Wydaje mi się że ta standardowa wystarcza, a sama skrzynia jest dużo lepiej chłodzona niż w autach z silnikiem wsadzonym wzdłużnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości