Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centralny zamek - problemy
#1
Cześć. Od zakupu zauważyłem, że wariuje mi centralny zamek w aucie. Objawy są takie:
- Po otwarciu/zamknięciu auta centralny dalej próbuje wykonać ta samą czynność i słychać jak pracują siłowniki w drzwiach
- niejednokrotnie po włączeniu auta wykonuje podobne czynności

Mam jeden pilot, który dostałem od właściciela, może to być wina baterii? Wydaje mi się, że nie bo nawet jak się go nie dotyka i tak wykonuje jakieś czynności.

Dodatkowo nie działa mi otwarcie bagażnika z pilota. Kumpel ma KA9 polift, taki sam pilot i u niego działa. Mój nie ma takiej opcji, czy coś jest nie tak?

[Obrazek: 66cabc490a8b56afmed.jpg]

[Obrazek: 5d6672b44adc35dbmed.jpg]

[Obrazek: e122f0cbb4a280d2med.jpg]
Odpowiedz
#2
Ktoś coś? Zauważyłem ostatnio, że dzieje się tak również w momencie, kiedy klucza nie ma w pobliżu. Można więc wykluczyć pilot.

Jak zbudowany jest centralny zamek w KA9? jest jeden moduł sterujący, czy więcej. Zastanawiam się nad jego wymianą, ale nie wiem czy za piloty odpowiada jeden i ten sam, który odpowiada za pracę siłowników
Odpowiedz
#3
Z tego co zrozumiałem to ten klucz, który jest na zdjęciu to jest kumpla? Jeśli tak to jak wygląda Twój? Ja w moim KA9 mam taki sam jak pokazałeś mi na zdjęciu.
Odpowiedz
#4
Ten jest mój. Kumpel ma taki sam i ma opcje otwarcia bagażnika z pilota.
Odpowiedz
#5
(11-25-2016, 5:39 )michalkazanice napisał(a): Ten jest mój.  Kumpel ma taki sam i ma opcje otwarcia bagażnika z pilota.

Ale na tym pilocie też jest taka opcja.
Baterie wymieniłeś?
Odpowiedz
#6
(11-25-2016, 16:31 )Peter napisał(a):
(11-25-2016, 5:39 )michalkazanice napisał(a): Ten jest mój.  Kumpel ma taki sam i ma opcje otwarcia bagażnika z pilota.

Ale na tym pilocie też jest taka opcja.
Baterie wymieniłeś?


Nie wymieniałem. Najgorsze jest to, że dioda po naciśnięciu zamknięcia i otwarcia reaguje, a jak wciskam przycisk bagażnik nie.


Tak jak pisałem, obstawiam awarię modułu, ponieważ takie objawy są również, gdy kluczyka nie ma w pobliży a otworzy lub zamknie się drzwi.
Odpowiedz
#7
Wymień na początek baterię.
Odpowiedz
#8
tam jest bardzo proste sterowanie.
W bagazniku masz puszke z jedna wtyczka.
Teraz zwierajace odpowiednie piny mozesz przetestowac czy zamyka/otwiera czy otwiera sie bagaznik.
Jak to bedzie ok to zostaje pilot albo wlasnie sterownik.
Odpowiedz
#9
z tego co pamiętam to trzeba przycisk od otwierania bagażnika przytrzymać Duży uśmiech może to banalne i na pewno to sprawdziłeś ale lepiej przypomnieć Uśmiech
Odpowiedz
#10
tak trzeba dluzej potrzymac Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości