Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JDM Headlights by Nicolas
#11
sam o czymś takim myślę, ale twoje dzieło do końca mnie nie przekonuje. Moze na aucie bedzie lepiej. ta przestrzeń miedzy soczewką .... hmmm... coś by sie tam przydalo bo pusto wygląda. chętnie zobacze foto na aucie.
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#12
wszystko się da!

na przestrzeń między soczewką a lustrem jest metoda. Jeśli rozklei lampy ponownie, ustawi je na aucie to można zrobić zaślepkę na "prosto" z plexi, HIPSU czy tam czegokolwiek.
v6
Odpowiedz
#13
a takie pytanie, czy soczewka jest troche przesunięta do zewnętrznej przez to ze w odbłyśniku tak wypada otwor na żarówke?
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#14
wszystko zależy od wielkości soczewki. Chciałem zrobić u siebie tak, aby soczewka była na równo w odbłyśniku, ale skutkowało to schowaniem jej do środka, a to uniemożłiwiało np wymianę żarnika. Teraz ustawiłem względem otworu w lampie, niestety jest przesunięta w dół i trochę do zewnątrz.
v6
Odpowiedz
#15
Legend95 napisał(a):Chciałem zrobić u siebie tak, aby soczewka była na równo w odbłyśniku,
nie ma szans. Oczywiście można to zrobić ale lampy będą swieciły na krzyż X Powód - oczywiście umiejscowienie otworu na żarówkę. Zawsze można próbować wiercić plastik ale czy warto... Oczko

PS.
Jeszcze jedna sprawa - soczewkę należy ustawić tak aby moment załamania światła wypadał dokładnie w miejscu oznaczonym kwadracikiem na szybie reflektora a strumień świetlny padał na kwadrat pod kątem 90 stopni - Victor i Abisal - na pewno znajdziecie ten punkt w lampach JDM (w EDM z oczywiśtych powodów go nie ma - w USDM nie wiem)
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#16
mam kilka dodatkowych pytań.
1) jak sobie gość poradził z szybą kształtującą wiazke swiatla wewnątrz lampy? obciał ją?
2)z czego wykonał osłonę soczewki?
3)jak zamontował soczewkę? tylko śruby czy też ją potraktował klejem?
4)jak to wyglada z tyłu lampy?
5)czy soczewka jest cała "zamknięta" obudową czy dorabiał osłonę między szkłem soczewki, a odbłyśnikiem?

Lampy EDM i USDM nie mają kwadracików na światłach mijania, jedynie lampy USDM mają kwadracik na długich.

Nie za bardzo wiem jakie znaczenie ma ów kwadracik na swiatło przy zastosowaniu soczewek?
obojętnie jak je osadzę w odbłysniku, znacze nie ma potem wyregulowanie. Jasne jest to, że lepiej ustawić z zachowaniem wszystkich kątów bo mamy pewność, że nie braknie nam regulacji.

Robiłem testy z ustawieniami soczewek i jakbym jej nie ustawił względem klosza lampy zawsze świeciła tak samo, rzecz jasna w inne miejsce padał strumień swiatła.
v6
Odpowiedz
#17
Chwilę mnie nie było ale chętnie napiszę co i jak

Legend95 napisał(a):mam kilka dodatkowych pytań.
1) jak sobie gość poradził z szybą kształtującą wiazke swiatla wewnątrz lampy? obciał ją? - nie własnoręcznie ją wykręciłem - trzy śruby i po robocie
2)z czego wykonał osłonę soczewki? - powiem szczerze że pojęcia nie mam...
3)jak zamontował soczewkę? tylko śruby czy też ją potraktował klejem? i śruby i klej - wygląda porządnie
4)jak to wyglada z tyłu lampy? normalnie - mocowanie palnika mniej więcej na wysokości "okulara" w plastikowej obudowie tyłu - bez problemu z założeniem gumowej osłony. Jedynie trochę trzeba pomanewrować paluszkami przy przekręcaniu mocowania palnika w soczewce - jest trochę ciasno. Chcesz fotki :?:
5)czy soczewka jest cała "zamknięta" obudową czy dorabiał osłonę między szkłem soczewki, a odbłyśnikiem? sprawdzę jutro i dam znać

pzdr,
M
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#18
ano ano, czekam na info, moje lampki USDM już przerobiłem, ale jestem ciekaw jak to robię profesjonaliści Uśmiech

daj fotki tego tyłu. I tak mam inaczej w USDM bo musiałem uporać się z plastikowymi deklami, które muszę delikatnie przerobić.
v6
Odpowiedz
#19
foto foto na aucie? :twisted:
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#20
Mikołaj nas bajeruje, wcale nie ma żadnej Legendy Język Oczko
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości