Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poziomowanie swiateł
#1
Witam 
Mam pytanko czy istnieje możliwość regulowania świateł przednich ręcznie ?
Czy trzeba podpinać pod kompa lub coś w tym stylu.Wiem że światła powinny się regulować same ale świeca mi za blisko i tak naprawdę nic nie widzę.Jeszcze w żadnym za aut nie miałem tak słabych świateł .
Dzięki z góry za pomoc
Odpowiedz
#2
Świateł nie ustawiasz ręcznie, jest coś takiego jak czujnik poziomowania świateł przy tylnym lewym kole - możliwe, że jest wadliwy.
Komputerem sprawdzisz czy działa poprawnie
v6
Odpowiedz
#3
Ja miałem również za nisko ustawione światła , pojechałem do ASO i ustawili tak jak potrzeba . Teraz jest idealnie , widoczność super .
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Regulację światłocienia i wiązki strumenia światła ustawia sie klasycznie kluczem jak w każdym aucie.
Samopoziomowanie odbywa się tak jak napisał Legend95
Odpowiedz
#5
ok dzięki
Odpowiedz
#6
(11-16-2016, 22:05 )Peter napisał(a): Regulację światłocienia i wiązki strumenia światła ustawia sie klasycznie kluczem jak w każdym aucie.
Samopoziomowanie odbywa się tak jak napisał Legend95

Możecie napisać coś więcej o regulacji świateł?
Mam podobny problem. Pole widzenia w nocy praktycznie żadne w porównaniu z dowolnym innym samochodem. W pierwszej kolejności do wymiany czujnik poziomowania świateł to już wiem, ale był wyczyszczony i na chwilę zaczął działać ale i tak pole widzenia było słabiutkie.
Odpowiedz
#7
(09-20-2017, 19:26 )mruwa napisał(a):
(11-16-2016, 22:05 )Peter napisał(a): Regulację światłocienia i wiązki strumenia światła ustawia sie klasycznie kluczem jak w każdym aucie.
Samopoziomowanie odbywa się tak jak napisał Legend95

Możecie napisać coś więcej o regulacji świateł?
Mam podobny problem. Pole widzenia w nocy praktycznie żadne w porównaniu z dowolnym innym samochodem. W pierwszej kolejności do wymiany czujnik poziomowania świateł to już wiem, ale był wyczyszczony i na chwilę zaczął działać ale i tak pole widzenia było słabiutkie.

Zatem do regulacji wiązka.
W jakim stanie żarniki?
Odpowiedz
#8
(09-20-2017, 19:26 )mruwa napisał(a): Możecie napisać coś więcej o regulacji świateł?
Mam podobny problem. Pole widzenia w nocy praktycznie żadne w porównaniu z dowolnym innym samochodem. W pierwszej kolejności do wymiany czujnik poziomowania świateł to już wiem, ale był wyczyszczony i na chwilę zaczął działać ale i tak pole widzenia było słabiutkie.

Taką usługę powinien wykonać diagnosta podczas okresowego przeglądu...
Odpowiedz
#9
(09-20-2017, 20:34 )Peter napisał(a):
(09-20-2017, 19:26 )mruwa napisał(a):
(11-16-2016, 22:05 )Peter napisał(a): Regulację światłocienia i wiązki strumenia światła ustawia sie klasycznie kluczem jak w każdym aucie.
Samopoziomowanie odbywa się tak jak napisał Legend95

Możecie napisać coś więcej o regulacji świateł?
Mam podobny problem. Pole widzenia w nocy praktycznie żadne w porównaniu z dowolnym innym samochodem. W pierwszej kolejności do wymiany czujnik poziomowania świateł to już wiem, ale był wyczyszczony i na chwilę zaczął działać ale i tak pole widzenia było słabiutkie.

Zatem do regulacji wiązka.
W jakim stanie żarniki?

Żarniki i lapy przednie mam wymienione na całkiem nowe. Niestety ze światłem naprawdę kiepsko. Ostatnio jechałm w nocy w górach po krętej drodze i praktycznie jechałem na czuja po ciemku. Czy tą wiązkę jakoś sprawdzają w ASO? Czy to tylko tam da się wyregulować/poprawić czy można to zrobić w innym warsztacie?
Odpowiedz
#10
Po podpięciu HDS można zrobić diagnostykę AFS.
Być może jeden/dwa reflektory skrętne zablokowały się z jakiegoś powodu w jednym skrajnym położeniu, stąd tak słabe światło.
Dlaczego wymieniałeś lampy przednie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości