Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgania.
#11
(11-22-2016, 7:24 )Legend95 napisał(a): to co już powiedziane.

-tarcze - sposób mocowania przednich zacisków może powodować bicie kierownicy, które wystąpi również w momencie bez hamowania.
-luzy w zawieszeniu
-wyrobiona półoś
-uszkodzone poduszki silnika/skrzyni
-opony.


Jak kupiłem auto to tarcza przód były wymienione pół roku wcześniej i z historii serwisowej wynika ,że po 2 miesiącach były przetaczane w Aso ze względu na bicia. Jak kupiłem trochę faktycznie biły przy hamowaniu, ale od miesiąca przestały. Zostało tylko drganie bez hamowania w przedziale 120 -140 km/h. Może to rzeczywiście jest przyczyną. Uciążliwe to nie jest bardzo bo wibracje są delikatne.
Odpowiedz
#12
Wibracje tylko podczas jazdy, na postoju brak?
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#13
W 100% tarcze. Ostatnio do naszego sklepu trafiły tarcze reklamowane przez klienta a montowane w ASO. Okazało się że ASO nie doczyściło należycie piasty i posmarowało ją smarem miedzianym. Na miejscu styku piasty z tarczą nie ma prawa być ani grama smaru a miejsce styku idealne wyczyszczone maszynowo. Skoro pół roku temu wymieniane były a później przetaczane świadczy to o złym montażu. Oryginalne tarcze są o wiele trwalsze więc wykrzywić je się poprostu normalną eksploatacją nie da. Tarcze do wymiany moim zdaniem
Odpowiedz
#14
(11-22-2016, 22:05 )Karolkovy napisał(a): Wibracje tylko podczas jazdy, na postoju brak?

Wibracje tylko w czasie jazdy od 120 do 140 km / h.
Odpowiedz
#15
Wibracje czy wyczuwalne podskakiwanie samochodu?

Ja miałem problem z podskakiwaniem.....
Odpowiedz
#16
(11-23-2016, 2:24 )lukaszmmarek napisał(a): Wibracje czy wyczuwalne podskakiwanie samochodu?

Ja miałem problem z podskakiwaniem.....

Nie nie podskakuje. Tylko lekkie drgania.
Odpowiedz
#17
Tarcze przednie okazały się mieć bicie i dodatkowo jedna posiada przy otworze ustalającym mikropęknięcie około 3mm długości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości