Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny dźwięk ! pomocy
#21
Polecam obserwowac zuzycie oleju po takiej akcji. Ja z podobnego powodu zrobilem plukanke w przedliftowej KA9 i owszem, zawory byly cichsze, ale po jakims czasie zauwazylem ze zjada wiecej oleju(przebieg byl powyzej 300 tys km). Takze cos za cosOczko
Odpowiedz
#22
Domyślam się i liczę się z tym. Uznałem, że jeśli ma się coś dziać po akcji czyszczenia to prędzej czy później remont byłby wskazany.
Odpowiedz
#23
Dobrze że koledze silnik lepiej pracuje. U mnie jednak nie było tak kolorowo... przejechałem tysiąc kilometrów po swojej płukance i stukanie powróciło :/
Trochę w desperacji zrobiłem kolejne płukanie, tym razem na pierwszy rzut poszła taka gotowa płukanka do do silników, drugi raz poszła ropa i podczas drugiego płukania stuki ustały. Po tym zalałem silnik Valvolinem i do dzisiaj nic nie słychać, a płukanie robiłem jakoś na początku grudnia ur. Ubytków oleju nie obserwuje.
Odpowiedz
#24
Jaki teraz olej zalałeś ? Nadal 10W40. U mnie także temat powrócił  i zastanawiam się jaką strategię obrać Uśmiech


Najchętniej to wyjąłbym hydropopychacze, aby je wyczyścić i wymienić uszczelnienia jednak nie mam możliwości postawienia auta na dłuższy okres.
Odpowiedz
#25
VALVOLINE MAXLIFE 5W30 API SN A3/B3 A3/B4
Od grudnia ur. nic mi nie stuka, zrobilem jakies 15 tys. km., skrocilem tez wymiany oleju do 10 tys.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości