Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup, koszty
#1
Dzień dobry zakochałem się w hondzie legend ka9, 
pojawiła się okazja i jest na sprzedaż honda z polskiego salonu 2002r której poprzedni właściciel był moim wujkiem.
 Byłem na jeździe testowej i rozmawiałem z mechanikiem w samochodzie został zrobiony w ostatnich miesiącach:
-Rozrzad z pompa
-Chlodnica nowa
-Uszczelka pod głowicą
Samochód jeździ na LPG, a przy jeździe testowej jedynym niepokojącym sygnałem był dźwięk ocierania paska o obudowę (słyszalne po otwarciu maski) właściciel stwierdził że mechanik powiedział że tak ma być. W zawieszeniu cisza auto bardzo płynnie zmienia biegi.
Przejdźmy do głównego pytania jakie są koszty eksploatacji i koszty ewentualnych napraw oraz przybliżona wartość OC.  Dystans jaki pokonuje miesięcznie wynosi max 500km.
Najbardziej martwię się o remonty zawieszenia bo właściciel o nich nie wspominal. Przebieg auta to 259tys.km.
Jeżeli o czymś zapomniałem proszę o pytania, osoby które miały doczynienia z legendą proszę o przybliżony kosztorys poważniejszych napraw ktore moga sie wydarzyc.
Odpowiedz
#2
Co to znaczy okazja ?

Nie wiem dlaczego ocieranie 2 elementów o siebie ma być czymś ok. Chyba, że mówimy o innym aspekcie życia, to wtedy ok.

Nikt Ci nie powie ile może wynieść koszt remontu, bo przecież to zależy co padło, które elementy. To tak jakbyś zapytał ile kosztuje remont mieszkania - tak mniej więcej. To mniej więcej od 500zł do 150k. Ale plus minus 100k Oczko

Legendy mają prostą zawiechę ale nie wszystkie elementy łatwo i szybko znajdziesz.
Odpowiedz
#3
500km miesięcznie daje ledwie 6kkm rocznie, to bardzo mało, szkoda Legenda, pamiętaj, że auto jak stoi, szczególnie pod chmurką to bardziej niszczeje, niż wtedy, kiedy jest eksploatowane.
Odpowiedz
#4
(01-12-2017, 0:37 )-patrick- napisał(a): 500km miesięcznie daje ledwie 6kkm rocznie, to bardzo mało, szkoda Legenda, pamiętaj, że auto jak stoi, szczególnie pod chmurką to bardziej niszczeje, niż wtedy, kiedy jest eksploatowane.

Auto jezeli je kupie bedzie stalo w ogrzewanym garazu Uśmiech
Odpowiedz
#5
(01-12-2017, 0:24 )jasinski napisał(a): Co to znaczy okazja ?

Nie wiem dlaczego ocieranie 2 elementów o siebie ma być czymś ok. Chyba, że mówimy o innym aspekcie życia, to wtedy ok.

Nikt Ci nie powie ile może wynieść koszt remontu, bo przecież to zależy co padło, które elementy. To tak jakbyś zapytał ile kosztuje remont mieszkania - tak mniej więcej. To mniej więcej od 500zł do 150k. Ale plus minus 100k Oczko

Legendy mają prostą zawiechę ale nie wszystkie elementy łatwo i szybko znajdziesz.

Uważam że auto jest okazją ponieważ tak jak napisałem należało do mojej rodziny a podczas użytkowania przez obecnego właściciela wszystkie naprawy są udokumentowane dlatego jestem pewien na 90% że auto nie posiada wad ukrytych. Głównie post założyłem w celu dowiedzenia się o najbardziej kosztownych naprawach które mogą wydarzyc się w przyszlosci i które da się przewidziec.
Odpowiedz
#6
Jest gdzieś wystawione to auto ?
Powiem Ci, tak W legendzie głównym problemem jest dostępność części. Jest tego znikoma ilość.
Ceny cpotrafią przebić ASO Audi przy A8. Sorry 500 PLN za osłone przegubu to jest jakaś kpina.
Zobacz sobie co możesz kupić w hurtowniach i za ile, sam ocenisz ile będzie Cię auto kosztować.


Z napraw jakie mnie spotkały,
Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem zapłaciłęm ponad 1000 PLN i się okazało, że nadal leci O matko
Wymiana wydechu 
Łożysko alternatora, wymiana prewencyjna Oczko
Odpowiedz
#7
(01-12-2017, 1:07 )Lechu napisał(a): Jest gdzieś wystawione to auto ?
Powiem Ci, tak W legendzie głównym problemem jest dostępność części. Jest tego znikoma ilość.
Ceny cpotrafią przebić ASO Audi przy A8. Sorry 500 PLN za osłone przegubu to jest jakaś kpina.
Zobacz sobie co możesz kupić w hurtowniach i za ile, sam ocenisz ile będzie Cię auto kosztować.


Z napraw jakie mnie spotkały,
Wyciek oleju między skrzynią a silnikiem zapłaciłęm ponad 1000 PLN i się okazało, że nadal leci O matko
Wymiana wydechu 
Łożysko alternatora, wymiana prewencyjna Oczko

https://www.olx.pl/oferta/honda-legend-C...jwVbj.html
Z tego co wiem to w tej legendzie takze byl ten problem z wyciekiem oleju jednak zostal wyeliminowany, alternator rowniez zostal naprawiony.
Odpowiedz
#8
Ja mam już drugiego Legenda.

W jednym regenerowałem kompresor - 1,6k z gwarancją 2 lata.
W tym najwięcej kosztowało mnie uszczelnienie dyfra - 1,4k.
Odpowiedz
#9
czy to tak dużo. ja w siostry Jazzie wymieniałem maglownicę - 1300zł. a to nieporównywalnie tańszy samochód w eksploatacji...
Odpowiedz
#10
pytanie w jakim stanie jest blacha bo to jest w tym aucie dużym minusem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości