Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrolki zmiany biegów a tempomat?
#1
Witam wszystkich. Jestem świeżo upieczonym właścicielem Hondy ka9. Mam takie pytanie, może okazać się głupie ale szukałem na necie i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. A mianowicie chodzi o kontrolki zmiany biegów. Wszystko było ok do czasu jak nie zacząłem bawić się tempomatem podczas powrotu do domu. Kontrolki mi zgasły od skrzyni i nie nie pokazują na jakiej konfiguracji jadę ( d3, d4 itp). I teraz pytanie czy ja coś powciskałem o czym nie wiem, czy coś się spitoliło? Dodam że tempomat działa. Jakieś porady?? Proszę o pomoc....
Odpowiedz
#2
Nic mi nie wiadomo o możliwości popsucia diodek tempomatem, więc obstawiam, ze padły diody lub ich zasilanie.
Pozostała część deski działa? Ikonki, podświetlenie zegarów, licznik? Może poprzedni właściciel coś kombinował pod deską aby ukryć jakiś feler i prowizorka puściła.
Odpowiedz
#3
Jesli skrzynia zmienia biegi jak wczesniej i nie wariuje, dziala tempomat, to rowniez przychylam sie do opinii kolegi Sova: Spalily sie akurat teraz (taki zbieg okolicznosci) lub jest jakas prowizorka w elektryce.
Odpowiedz
#4
Panowie dziękuję za pomoc. Dzisiaj odpalam auto i wszystko wróciło do normy. Nie wiem co bylo przyczyną. Na początku myslalem ze te lampki sie wyłączają bo tempomatem regulowalem predkosc, ale jak wyl tempomat to niestety dalej bylo to samo. Tak czy innaczej juz jest ok :-) Skrzynia dziala bez zarzutu tempomat również.
Odpowiedz
#5
Takie mrugajace kontrolki mialem w poprzedniej KA9, to byl standard, zarowki ok, ale zdarzalo sie,ze wskaznik paliwa byl niewidoczny, gasly poszczegolne lampki, a jak wpadlem w dziure to sie znowu odpalalyOczko
Odpowiedz
#6
Czyli tak jakby cos na stykach czy jakis kostkach, połączeniach kabli. Narazie jest ok, będę to mial na uwadze, czas pokaze.
Odpowiedz
#7
Wczoraj znowu mi zgasły. Z moich obserwacji wynika, ze gasną jak przy skręcie w prawo jak auto jest przechylone np. wjazd na centrum handlowe ,,ślimakiem". Ciekawe.. Niby w niczym to nie przeszkadza ale denerwujeNiezdecydowany
Odpowiedz
#8
(01-21-2017, 18:52 )Wsciekly13041991 napisał(a): Wczoraj znowu mi zgasły. Z moich obserwacji wynika, ze gasną jak przy skręcie  w prawo jak auto jest przechylone np. wjazd na centrum handlowe ,,ślimakiem". Ciekawe.. Niby w niczym to nie przeszkadza ale denerwujeNiezdecydowany

Skoro gasnie na przechyłach to pewnie masz gdzieś masę albo plus przytarte i robi się na chwilę zwarcie na zasilaniu - diodki gasną.
Trzeba przejrzeć wiązkę.
Odpowiedz
#9
tak też zrobię. Może coś się rzuci w oczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości