Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wskaźnik temperatury 'leży'
#1
Witajcie.
Mam problem z moim legendem.
Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej leży cały czas.
Lato, jesień zima - tak samo.
Wentylatory chłodzenia silnika pracują prawidłowo w upał, układ odpowietrzony, cieczy nie ubywa.
Czy to jakaś wada fabryczna modelu ? 
Czujnik jestem w stanie sam wymienići to akurat nie problem, ale nie wiem czy przypadkiem problem nie leży w liczniku.
Macie jakiś pomysły ?
Odpowiedz
#2
Może być nie dokrecona śrubka na liczniku jak ktoś rozbierał i wystarczy.
Odpowiedz
#3
To samo z czujnikiem, wentylator ma stycznik a nie czujnik analogowy, wiec bedzie dzialal, komp dostaje sygnal z innego czujnika niz sam licznik(chociaz w tym przypadku zgaduje przez analogie do starszych modeli). Moze byc tez przerwa w obwodzie elektrycznym od czujnika do licznika, na koniec zostaje wyjecie zegarow, jak masz motywacje. Ja bym na twoim miejscu zaczal od czujnika, najlatwiej sprawdzic (szklanka wody i miernik elektryczny, bo to zwykly termistor bedzie). Wlasciwie bez wymontowania tez mozesz go sprawdzic, mierzac jego opor na zimnym silniku i potem na rozgrzanym. Charakterystyke wyciagniesz z manuala lub autodaty.
Odpowiedz
#4
może być niedokręcona śrubka lub zbyt mocno dokręcona. W swoim KA9 miałem cały czas pół baku paliwa na szczęście rezerwa działała. Wyjęty licznik dokręcony należycie i działa aż miło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości