Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z elektryką
#1
Witam
Przepraszam juz na poczatku za moj malo techniczny jezyk, ale honde legend 91 rok mam od 2 miesiecy i zaczelo mi sie cos dziac z elektryką.
Po 2 miesacach jazdy, nagle bez powodu w nocy właczyl mi sie alarm w samochodzie.Otworzylem auto i uslyszalem jakies spiecia w przekazniku kolo hamulca. Zaczolem wyciagac je i ogladac.Potem takze ogladnolem bezpieczniki.
Rano powkladalem spowrotem przekazniki i przestaly dzialac kierunkowskazy, szyby boczne, tem. silnika, predkosc jaka jade i obrot. Acha i takze wskaznik ilosci benzyny w baku. Niewiem gdzie
szukac przyczyny. Bezpieczniki niby cale, chce wymienic przekazniki, ale niewiem czy jest sens wydawania pieniedzy jezeli to cos powaznieszego. Jezeli ktos jest w stanie mi pomoc do bardzo prosze o wskazowki.
Pozdrawiam!!
Odpowiedz
#2
A autoalarm masz oryginalny, czy ktos CI zakladał jakies cudo dodatkowo? Jesli tak to wypnij to ustoristwo z instalacji, bo moze wzbudzac alarm, stad tez moga być problemy z migaczami, ewentualnie z szybami jesli centralka alarmu obsluguje tzw.: funkcje "komfort" czyli domykanie szyb. Co do pozostalych objawow to na pewno nie jest to problem przekaźnikow, gdyż każdą z funkcji, o której piszesz obsluguje jeden przekaźnik a trzy na raz to raczej sie nie palą. Moze po prostu źle powkladaleś z powrotem przekaźniki. A "spiecia" o ktorych piszesz to raczej normalny objaw pracy przekaźnika, one po prostu tak halasują.
Odpowiedz
#3
Alarm w tym aucie jest oryginalnie zamontowany. Sprawdzilem przekazniki i nie da sie ich inaczej wlozyc, czyli raczej tu nie zawaliłem. Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem jeszcze raz i są OK. Nie dopisałem że wskaznik paliwa pokazuje cały czas pełny bak. Moze ma ktos jakies pomysly co to może być? Albo chociaz jak wykluczyc np przekażniki?
Odpowiedz
#4
kjud napisał(a):Nie dopisałem że wskaznik paliwa pokazuje cały czas pełny bak. Moze ma ktos jakies pomysly co to może być? Albo chociaz jak wykluczyc np przekażniki?

Może czujnik poziomu zwyczajnie się zawiesił - dostań się do baku, sprawdź czy działa poprawnie i jednego podejrzanego wykluczysz albo ukażesz za winy.
Odpowiedz
#5
pykał Ci przekaźnik, to pewnie był konkretnie jakiś jeden, jesli możesz to spawdź, który i za co odpowiada.

Nie jestem pewien, czy głupiejące zegary nie mają czegoś wspólnego z alarmem :?:

czy nie pomyliłes przekaźników miejscami?
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości