Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stuki z okolic amortyzatora tylnego
#1
Witam kolegów od dwóch dni słyszę takie stukanie z tylnej części auta.Myślałem że coś mi w bagażniku stuka,ale okazało się że nie,więc auto na lewarek i za koło góra ,dół ,szukanie luzów,nic nie znalazłem,łączniki stabilizatorów są nowe.Głośnik wykręcałem by sprawdzić mocowanie amora,wszystko jest jak należy,a przy uginaniu auta stuka,wystarczy że lekko uniosę auto na lewarku,i stuki ustają,sprężyna cała nie pęknięta,mieliście taki przypadek ? może guma górna mocowania amora uszkodzona ?
Odpowiedz
#2
Wymień tuleje dolne amortyzatorów miałem to samo w tej chwili cisza.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#3
Potwierdzam, miałem podobne stuki, wymienione tuleje załatwiły sprawę. Komplet w ASO ok 130 zł, tylko roboty trochę.
Odpowiedz
#4
okey dziękuję
Odpowiedz
#5
To nie to koledzy,znalazłem przed chwilą ,aż jestem w szoku,że to tak dzwoniło,a więc do tego prawego tylnego amortyzatora jest taki mały przegub przyczepiony i i to ma takie luzy,przy okazji co to jest ??
Odpowiedz
#6
Amortyzator nie ma przegubu, ma tuleje metalowo-gumową która łączy go z piastą.
Przeguby mają dwa wahacze tylne, które przegubami właśnie łączą się z piastą. Dolny i górny. Od strony auta mają one tuleje.

Oprócz tego jest jeszcze drążek poprzeczny (po obu stronach ma tuleje) i wahacz wzdłużny szablasty.
Odpowiedz
#7
Jest to łącznik długości 8,5 cm. łączenie przebiega od tylnego prawego amortyzatora do jakiegoś czujnika ,podejrzewam że ma ten czujnik związek z kontrolą stabilizacji toru jazdy.I to tak hałasuje,muszę to wymienić.
Odpowiedz
#8
łącznik ma przeguby kulowe które mają już duży luz ,stuki bardzo głośne.Po demontażu łącznika nastała cisza.
Odpowiedz
#9
Po opisie części wnioskuję, że chodzi Ci o łącznik stabilizatora. Ale nie jest od sprzężony z żadnym czujnikiem.
Chyba, że chodzi Ci o to, że w piaście jest zamontowany czujnik ABS, ale to nie ma żadnego bezpośredniego związku z tym łącznikiem.

Trochę myląco to interpretujesz. Amortyzator i wahacze, łącznik stabilizatora - wszystko to jest do piasty przykręcone. Stąd moje zdziwienie, że amortyzator ma jakieś przeguby ;]
Odpowiedz
#10
Drążek o którym piszesz i czujnik są do poziomowania ksenonów. Z przodu jest jeszcze jeden. U mnie ten z tyłu był zepsuty i ksenony były nieruchome. Na szczęście na allegro pojawił się przedni czujnik, który jest identyczny i założyłem go do tyłu. Teraz wszystko działa.
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości