Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z głośnikiem - BOSE
#1
Dzisiejszego dnia odkryłem, że prawy przedni głośnik nie gra, ale charczy!? Zmieniłem stację i to nic nie dało. Oczko Nie mam na tą usterkę koncepcji :?
v6
Odpowiedz
#2
W takim razie dalej szukaj stacji, ktora nie charczy! Oczko A tak na serio, membrana Bose jest papierowy czy gumowa? I czy ta membrana pracuje i charczy czy jest kaplica?
Odpowiedz
#3
U mnie bose jest papierowa
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#4
membrana jest jakby tekturowa / papierowa.

NIe jest to na bank głośnik, ani amplituner bo to było wymieniane i bez rezultatu.

Głośnik gra, ale ale wydaje dziwny dźwięk właśnie jakby charczenia, gdy przypne mu więcej volume to jest Ok :?: :?
v6
Odpowiedz
#5
Dodajesz poweru więc zwieksza sie czestotliwośc pracy membranu, dlatego przestaje charczec. Spróbuj zrobic prosty test: ustaw volume na zakres " charczacy", przykładaj palec do membrany w okolicy grzybka wysokotonowego na środku głosnika. W miejscu w którym charczenie ustanie pod naciskiem palca, trzeba zapodac kawałek gumki np.: stara osłonke sworznia i podeprzec o grzybek, tak żeby zwiekszyc w tym miejscu napiecie membrany. Powinno pomóc, jesli nie to juz raczej problem z cewka. tylko delikatnie bo papierek sie lubi przedziurawic 8-)
Odpowiedz
#6
Kolejne spostrzeżenia.
Głośnik charczy, gdy rano wsiadam i włączam radio, w ciągu dnia, gdy system audio był używany działa normalnie w całym zakresie. Głośnik i amplituner był juz wymieniany więc można wykluczyć te podzespoły.

Problem to jednostka, okablowanie?
v6
Odpowiedz
#7
MOze tu zachodzic cos w rodzaju przesterowania na sygnale wyjsciowym z jednostki centralnej. Przesterowanie ustepuje po osiagniaciu przez koncowke mocy odpowiedniej temperatury pracy. Podmien radio i sprawa bedzie jasna.
Odpowiedz
#8
taaa, mam radio i to nawet Bose, ale kodu brak :?

tzn obstawiasz radio?
v6
Odpowiedz
#9
Dzisiaj bede sprawdzał czy działa moje radio Acury. Jesli tak, to moge udostepnic do testow, wtedy na pewno wykluczysz wszelkie przyczyny sprzetowe, później zostaje juz tylko kabelkologia 8-)
Odpowiedz
#10
o irionio akurat mam radio, ale kodu przypisać mu nie umiem bo nie mam nalepek z numerem seryjnym :?

Chyba, że podepnę radio Hondy?
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości