Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z głośnikiem - BOSE
#11
Radia mozna podmieniac, nie ma żadnego problemu. Moja jednostka acury gra, kod wpisany na obudowie okazał sie własciwy. Zastanawiam sie nawet aby wrzucic ja zamiast radia hondowskiego, ma reczna regulację tonów i o wiele lepszy wyswietlacz niz ten w hondowskim radio.
Odpowiedz
#12
Kiedyś na chwilę zapodałem celem testów jednostkę z Hondy, ale nie podobał mi się brak systemu security, pod który radio Acury jest przyłaczone. NIe znam się specjalnie na systemach audio, ale nasuwa mi się pytanie o wytrzymałość amplitunera w Acurze, gdy podepnę radio Hondy, które ma już wbudowany wzmaczniacz?
v6
Odpowiedz
#13
Z tego co zdarzyłem sie zorientowac, wnioskuje, ze zarówno Honda jak i Acura pracują na takim samym poziomie sygnału wyjsciowego ( na pewno jesli chodzi o model Acury, który ja mam do testów czyli nie BOSE ), zatem jedno i drugie wyprowadza sygnał z końcówki mocy ( raczej nie nazywałbym tego wzmacniaczem ) a dodatkowo Acura wyprowadza tez sygnał chinchem.
Nawet jesli sygnał wejsciowy na amplitunerze będzie o wiekszym natezeniu niz to do którego zestrojony jest amplituner, na pewno nie grozi to uszkodzeniem ( amplituner i radio pracuja na wspólnym układzie zasilającym, takze dostarczasz do niego z radia tylko sam sygnał). Zwiekszając amplitude sygnału wystapi przesterowanie na głosnikach i po prostu nie da sie tego słuchać.
BTW:
Jak w systemie BOSE połaczona jest jednostka centralna z amplitunerem, kablem dwukanałowym czy zwykłym głosnikowym?
Odpowiedz
#14
dziwny objaw, dzieje się tak tylko rano lub jak samochód dłużej postoi. Może mu przejdzie, ostatnio Acura stała dość długo więc może coś jej zaszkodziło. Łudzę się - pewnie wymiana radia mnie czeka. Może kupię coś na ebaju.

Amplituner jest podłączony zwykłymi kostkami i chudziutkimi kabelkami, dokładnie takimi jak cała instalacja w samochodzie.

Mam dwa radyja Acury,ale oba niemrawe Oczko Coś się z nich najwyżej poskłada do kupy Uśmiech
Btw, ile cenisz to radio?
v6
Odpowiedz
#15
Więc jesli amplituner podłaczony jest tak jak piszesz, spokojnie mozesz podmieniać radia i kombinować. A zrobiłeś test "palcowy" na głosniku?
Cena radyjka poszła na PW
Odpowiedz
#16
no to jak mi wpadnie w dłonie jakieś radyjko (najchętniej jakby było z security) to pewnie podmienię.

nie próbowałem bo nie miałem czasu, aby podejść i zdemontować boczek drzwi. Teoretyzuję póki co :mrgreen:
v6
Odpowiedz
#17
jak chcesz mogę Ci podrzucic moją serię od Hondy - chociaż po tym co napisał Peter nie wiem czy to zagra... No chyba że chcesz pokobinować i podpiąć radio bepośrednio pod głośnik Oczko ew. rozważę możliwość zamiany na twoje Premium 8-)
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#18
seria zagra na bank bo taką próbę już mam za sobą.Z tego co pisze Peter rozumiem,że na odwrót to nie zadziała,czyli Bosy w Hondzie.

Możemy się wymienić na to premium Uśmiech
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości