Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xenony-układ.
#21
bo Acura tego nie ma.
W poprzedniej generacji też regulacja była ręczna po otwarciu maski, a EDM za pomocą silnikczka elektrycznego i przycisku.
v6
Odpowiedz
#22
Ok, dzięki za wyjaśnienie.

To teraz podbijam prośbę do właścicieli KA9 z lat 99 - 2004 o komentarz jak u nich wyglądają ksenony po włączeniu (czy jest to poziomowanie czy niet) Dziękuję z góry Uśmiech
Odpowiedz
#23
u mnie nie ma, 99r
Odpowiedz
#24
Pozwolę sobie się wtrącić:
-Układ świateł xenonowych w polifcie posiada 2 potencjometry, po jednym w tylnym i przednim zawieszeniu,
- nie posiada tzw. prezentacji po włączeniu zasilania. Widocznie niektórzy z nas używali wcześniej urządzeń VAG,
-śruby regulacyjne muszą być aby móc wyregulować pozycję neutralną (np. na przeglądzie rejestracyjnym). Układ nie posiada poziomicy Uśmiech.

--
kuba
kuba
KA96 00' Wawa
Odpowiedz
#25
Hej, do czego służą te potencjometry z przodu i z tyłu ?
Co w przypadku jak maksymalnie obciążymy bagażnik ? Będziemy oślepiali nadjeżdzających kierowców ?
Odpowiedz
#26
1.Potencjometry służą właśnie do pozycjonowania świateł.
2. No właśnie nie. Jeśli obciążymy bagażnik potencjometr zmieni pozycję reflektora i ten poprzez silnik w lampie opuści strumień światła w dół.

I jeszcze jedno. Auta przeznaczone na rynek europejski muszą posiadać w komplecie z reflektorami xenonowymi i system poziomowania i spryskiwacze. Inaczej nie powinny przejść przeglądu rejestracyjnego w Polsce.
Auta na rynek np. amerykański tych dodatkowych systemów nie muszą posiadać. Nie dam sobie jednak uciąć ręki, czy było tak zawsze. Ale Acury chyba takich urządzeń nie posiadają.

--
kuba
kuba
KA96 00' Wawa
Odpowiedz
#27
Dobra, nie dawało mi to spokoju. Zaparkowałem przed garazem, zostawiłem silnik i lampy włączone, otworzyłem bagażnik i oparłem się na nim.
Lampy poszły w góry (co jest normalne) ale chwilkę potem opuściły się, słychać jak silniczki pracują Uśmiech Ufff... dzięki za cierpliwość w tłumaczeniach Uśmiech
Odpowiedz
#28
To się cieszę, że pomogłem rozwiać wątpliwości.
A tu drobne uzupełnienie:
http://moto.onet.pl/uwaga-absurd-produce...elke/882mh
kuba
KA96 00' Wawa
Odpowiedz
#29
Czytałem też ten artykuł... proste, xenon pójdzie w zapomnienie by umożliwić w pełni lampy ledowe.
Spryskiwacze w lampach xenonowych to też taki lekki pic, bo jak lampa upie....a jak stół Durczoka to te spryski nie pomogą.
Lampy w Legendzie są naprawdę świetne, jezdzilem kilkoma innymi autami z xenonem (np. avensis) i nasze są świetne.
http://www.youtube.com/watch?v=BdTfysLYug8
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości