Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zużycie opon?
#1
Witam

Które opony zużywają się u Was zauważalnie szybciej? Przednie, tylne, czy w ogóle nie widać różnicy?
Moje przednie, letnie są zużyte  jakieś 2 razy bardziej, na dodatek maja 'starte' wewnętrzne strony.

Geometria jest ok. Wydaje mi się że ktoś jeżdził ze zbyt małym ciśnieniem, albo jest problem z zawieszeniem,
lub opony pochodzą z innego auta.

Wiem że auto ma swoją moc, może to normalne, że zjada opony na śniadanie?
Czy normalny rozkład mocy jest 70/30 przód/tył i dlatego przód się kończy 2 razy szybciej?

Przekładacie 'słabsze' opony na tył? Czy jeżdzicie do końca i zmieniacie tylko przód?
Wiem że powinny być wszystkie takie same.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
przy stałym 4x4 nie powinieneś jeździć z zauważalnie różnie zużytymi oponami, ja nie zauważyłem dużych różnic w zużyciu po założeniu 4 nowych sztuk - mniej więcej równomiernie schodzą..
Odpowiedz
#3
Też mi się tak wydaje, dlatego podejrzewam ze mogą być z innego auta, tym bardziej że są nowsze.
Chyba że ktoś katował albo nie sprawdzał ciśnienia w ogóle.

Jutro sprawdzę zimówki.

Pozdrawiam
Leśnik
Odpowiedz
#4
Nie ma możliwości żeby różnica była aż tak widoczna. Chyba że świeci Ci się check od napędu to wtedy działa tylko napęd na przednią oś.Polecam jechać na zbieżność i od razu wyjdzie co i jak.
Odpowiedz
#5
(04-08-2017, 4:58 )strugar napisał(a): Nie ma możliwości żeby różnica była aż tak widoczna. Chyba że świeci Ci się check od napędu to wtedy działa tylko napęd na przednią oś.Polecam jechać na zbieżność i od razu wyjdzie co i jak.

geometria jest ok, chyba opony byly z innego auta, na zimowkach nie ma roznicy w zuzyciu.
pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości