Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badanie techniczne.
#11
(04-20-2017, 6:02 )Szczebiot napisał(a): Panowie, jeździłem akurat quattro przez ładne parę lat i nie ma opcji żeby coś sie stało na badaniu diagnostycznym... nawet mi to do głowy nie przyszło... jedyne na co zwracałem uwagę to na opony żeby wymieniać po 4szt ;-)
I żeby nie sprawdzać przegubów na lewarku ;-)

Pozdrawiam Adam

A No właśnie  Śpiący
Odpowiedz
#12
Gdy byłem w Aso w Szczecinie to zasugerowali jak to określili "specjalną stację diagnostyczną".Stąd moje pytanie również.
Odpowiedz
#13
Gdyby to były napędy zapięte na stałe bez przekładni, sprzegieł itp. to tak ale tu masz mechanizmy rożnicowe i inne wynalazki które powodują że jedne koło się kręci a reszta nie ;-)

Przecież to normalne że Koła w aucie kręcą się z różną prędkością... gdyby tak nie było to każdy napęd padł by od jeżdżenia choćby po zakrętach. ?
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#14
(04-20-2017, 6:02 )Szczebiot napisał(a): Panowie, jeździłem akurat quattro przez ładne parę lat i nie ma opcji żeby coś sie stało na badaniu diagnostycznym... nawet mi to do głowy nie przyszło... jedyne na co zwracałem uwagę to na opony żeby wymieniać po 4szt ;-)
I żeby nie sprawdzać przegubów na lewarku ;-)

No i hamownia musi akarat być koniecznie dla 4łapów, ale to już Panowie zainteresowani tematem wiedzą.

Pozdrawiam Adam

A o co chodzi z tymi przegubami na lewarku????
Odpowiedz
#15
Auto zjedzie z lewarka ;-) bo tył go popchnie, zaraz po kupnie audi taki manewr zrobiłem, zapomniałem że jest quattro... normalnie auto odpalisz wrzucisz bieg i koło w powietrzu będzie się obracać a te na ziemi nie (mechanizm różnicowy) dzięki temu można sprawdzić czy to przegub stuka przy skręcie itp. a tutaj było troszkę inaczej... bo autko z koziołka prawie spadło...

O tutaj jest ładnie pokazane o co mi chodziło ;-)

https://youtu.be/au5UeBNNuEM
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#16
Dzisiaj był cyrk. Pojechałem zrobić badanie techniczne. Na 4 stacjach odesłany zostałem z kwitkiem. Powód? Nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności, że coś się nie zepsuje w napędzie w trakcie badania na rolkach :-) Na jednej stacji mieli nawet specjalne rolki pod 4x4 i też nie chcieli. Na piątej stacji pan diagnosta się roześmiał zrobił przegląd na zwykłych rolkach i po krzyku :-)
Na końcu powiedział, że też by chciał takie "piękne cudeńko". Autko technicznie petarda ;-)
Odpowiedz
#17
Jak o tym wspomniałeś to sam będąc właścicielem takiej stacji bym Cię odesłał. Chyba że sami zaczęli gadkę ale czy aż 4 by się skapowało że "te legendy mają napęd na 4 koła".
Odpowiedz
#18
(05-16-2017, 2:32 )strugar napisał(a): Jak o tym wspomniałeś to sam będąc właścicielem takiej stacji bym Cię odesłał. Chyba że sami zaczęli gadkę ale czy aż 4 by się skapowało że "te legendy mają napęd na 4 koła".

Mówiłem, że napęd 4x4 . Generalnie nie wiedziałem, że auto będzie wzbudzało takie zainteresowanie.
Panowie w Aso Honda trochę się wczuli, gdyż kazali jechać do stacji która posiada specjalne rolki do 4x4. Tylko ma to sens, gdy napęd jest spięty na stałe. W naszych to nie ma znaczenia.
Odpowiedz
#19
(05-16-2017, 3:03 )Putynek napisał(a):
(05-16-2017, 2:32 )strugar napisał(a): Jak o tym wspomniałeś to sam będąc właścicielem takiej stacji bym Cię odesłał. Chyba że sami zaczęli gadkę ale czy aż 4 by się skapowało że "te legendy mają napęd na 4 koła".

Mówiłem, że napęd 4x4 . Generalnie nie wiedziałem, że auto będzie wzbudzało takie zainteresowanie.
Panowie w Aso Honda trochę się wczuli,  gdyż kazali jechać do stacji która posiada specjalne rolki do 4x4. Tylko ma to sens, gdy napęd jest spięty na stałe. W naszych to nie ma znaczenia.
A No właśnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości