Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadanie zapłonów 5cylinder
#1
Witam!
Pacjent Honda Legend kb1 3.5 V6 rocznik 2006 instalacja stag 300+. Na zimnym silniku, kiedy odpalam na benzynce wyskakuje mi ciągle check wypadania zapłonów cylinder 5. Świece wymienione dzień temu mimo to problem nie zniknął. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną?
Odpowiedz
#2
A cewkę sprawdzałeś?
.
Odpowiedz
#3
(04-14-2017, 20:59 )Krzychu napisał(a): A cewkę sprawdzałeś?

Cewka również była sprawdzana i z nią jest wszystko ok
Odpowiedz
#4
zamień miejscami cewki i jeśli z tą z 5 cylindra jest coś nie tak zmieni się miejsce błędu.
KA9 01' + EE9 91'
potrzebujesz coś do swojego Legenda z części pisz pw chętnię pomogę
Odpowiedz
#5
i na wszelki wypadek świece też - ostatnio kupiłem nowe i jedna była uwalona
.
Odpowiedz
#6
Zamieniłem cewki błąd ten sam dalej na 5 cylindrze, dodatkowo zauważyłem że cewka jak i jej okolice a dokładnie gniazdo świecy jest zaolejone. Czy to oznacza remont głowicy?
Odpowiedz
#7
Wrzuć fotkę tej świecy, drobne zaolejenie może być. Świecę wykręć rano przed rozruchem auta. Porównaj ze świecami z innych cylindrów. Zanim zaczniesz podejrzewać remont silnika sprawdź do końca układ zapłonowy - świece, cewki są ok, sprawdź jeszcze przewody.
.
Odpowiedz
#8
Świeca poszła do utylizacji u mechanika, zaolejona jest góra gniazda (kanał w który doprowadza się świecę) jak i cała fajka. Na nowej nie widać jeszcze zaolejenia. Rzecz tyczy się tylko 5 cylindra na pozostałych jest ok
Odpowiedz
#9
Do sprawdzenia wiązka - przejścia, napięcie na wtyczkach do cewki, przekaźnik cewki, masa.
Warto podłączyć HDS z linią SCS.
Odpowiedz
#10
(04-15-2017, 23:40 )Peter napisał(a): Do sprawdzenia wiązka - przejścia, napięcie na wtyczkach do cewki, przekaźnik cewki, masa.
Warto podłączyć HDS z linią SCS.

Peter mnie martwi nagar oleju na fajce
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości