Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acura TL 99r automat
#1
Problem mam ze skrzynia. Auto odpalane np po nocy czyli jak jest zimne zachowuje się normalnie, nic się nie dzieje ale jak przejade około 10 - 15km zaczyna się jazda. Tak jakby nie zapina biegów gdy odbywa się zmiana na wyższy/nizszy bieg. Jakbym wrzucił N, po chwili zapnie i jest szarpniecie buda. Domyślam się że nikt nie wróży z fusów ale zależy mi jakby ktoś miał jakiegoś majstra co to ogarnie w łodzi :-)
Ps. Wrzucam ręcznie bieg 2 i jedzie bez zarzutów dopóki nie musi zmienić biegu
Odpowiedz
#2
Watęk przeniosłem.
Proponuję zacząć od przepłukania skrzyni oryginalnym ATF-em.
Pisalismy o tym sporo na forum.
Odpowiedz
#3
Szukałem trochę i chyba nie umiem dobrze szukać w takim razie :-p
Pewnie zbieg okoliczności ale przed tym jak zaczęło się to dziać ze skrzynia byłem na regulacji gazu gdzie był problem bo nie mam jednej sondy, kata i nie mógł gazownik wyregulowac z mapowaniem. Wyjechałem od niego i zaczęły dziać się cyrki. Nie wiem czy to powiązanie ale już biorę wszystko pod uwagę :-p
Odpowiedz
#4
Raczej wątpliwe. Wymień olej dynamicznie. Aby nie wpadać w wysokie koszty możesz zamiast oleju hondy zastosować ravenol Z1 lub valvoline at f
maxlife.A poziom sprawdzałeś ?
Odpowiedz
#5
Wymień olej w skrzyni, to co opisujesz, wygląda na nie trzymaniu parametrów fizykochemicznych oleju. Na zimnym jest ok, ale jak podgrzejesz olej, zmienia się jego lepkość i przede wszystkim również gęstość... przez co dzieją się cyrki.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#6
Olej wymień tradycyjnie, tzn.: zalanie świeżym olejem, 200 km jazdy, kolejna wymiana - trzy, cztery razy.
Lej oryginalny ATF.
Odpowiedz
#7
Sama wymianka może pomóc ? :-)
Odpowiedz
#8
(04-17-2017, 11:38 )baziia napisał(a): Sama wymianka może pomóc ? :-)

Jedna wymiana nie koniecznie ale płukanie skrzyni tak.
Nawet jeśli problem będzie w czym innym, będziesz miał chociaż pewność, że auto jeździ na czystym i właściwym oleju.
Od tego należy zacząć.
Odpowiedz
#9
Ok dzieki
Odpowiedz
#10
zauważyłem wtyczkę dyndajaca pod schowkiem pasażera, od czego to może być?
http://m.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e55f830db14a284b
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości