Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmieniarka - nie czyta płyt
#1
Muzyka 
Witam,

Mam problem ze zmieniarką. Nie czyta żadnych płyt. Mam wsadzone obecnie dwa oryginały plus jedna nagrywana przeze mnie. Żadnej nie odczytuje, w związku z czym radio nie odtwarza dźwięku.

W czym może tkwić problem?


Jeśli chodzi o samą kieszeń to reaguje na przycisk zielony - wyskakuje jak tost; samo radio - wczytuje płyty - po wciśnięciu nr płyty do odtwarzania, jednak dźwięku nie odtwarza.

Nie zauważyłem żadnego błędu na radiu, jednak gdy próbuje wczytaj płytę np. z kieszeni nr 3 to pokazuje się zero, a po chwili (odczytuje jakby nie było płyty) przechodzi do odtwarzania kolejnej płyty z kieszeni nr 4.

Czekam na jakieś pomysły.

Pozdro! Duży uśmiech
Odpowiedz
#2
Na początek przedmuchaj sprężonym powietrzem. Może laser jest zabrudzony
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#3
Dawno temu byly takie plyty do czyszczenia CDROM do kompa, z taka wstawka z wloskami, nie zebym to kiedys probowal w zmieniarce, ale kto wie czy by nie zadzialalo.
Odpowiedz
#4
Mam chyba nawet taką płytę, ale ciekawe czy również się odtworzy. Spróbuję.

Jednakże, jest może możliwość wymiany tej zmieniarki na np. inną nieoryginalną?
Odpowiedz
#5
Takie zmieniarki często się pojawiają na sprzedaż. Widziałem w cenie już od 70zł. Sam rozważam niebawem wymianę albo naprawę - u mnie czasami na CD przestaje grać prawa strona auta.Na radyjku gra wszystko.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#6
Jak przestaje Ci grać jedna strona, to sprawdź czy kabel jest OK.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#7
Mam podobny problem. tzn nie czyta mi płyt, ale jak już załapie to na początku coś przerywa a potem w miarę.. Jak sobie piosenki lecą jedna za drugą to działa ale jak tylko przełączę dalej to przeważnie sie zatnie i koniec. Płyty nagrywane na najmniejszej prędkości jaką mam na laptopie. Sam nie wiem jak to ogarnąć. Gdzieś czytałem, że ktoś podłączył zmieniarkę cyfrowa zamiast standardowej, niby dedykowana ale nie wiem na jakim forum to było. Jak ma ktoś takie rozwiązanie w swojej Hani to dajcie znać jak to działa itp.
Odpowiedz
#8
A to co w używkach jest dostępne to sprawne będzie? Czy mogą być podobne historie?
Odpowiedz
#9
zależy jak trafisz, ja mam sprawną Oczko
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#10
moge sprzedac jak masz popsutaJęzyk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości