Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oceniacie wyciszenie Kb1 ?
#1
Witam

Chciałbym się was spytać jak oceniacie wygłuszenie Kb1, na tle innych samochodów jakimi jeździliście.

Chodzi mi o to takie dźwięki wam doskwierają przy rożnych prędkościach, a co jest dobrze wyciszone.

Pytam ponieważ, u mnie słychać delikatnie szum opon i nie wiem czy to normalne, przy tej klasie samochodu, czy poprostu brakuje mi 

jakichś wygłuszeń.
Odpowiedz
#2
Witam. Mam jeszcze Accorda coupe Cg4. Kb1 to pod względem wyciszenia, właściwości jezdnych i komfortu prowadzenia inny świat :-) Co prawda mam opony Infiniti ( chińczyk ) i są dosyć głośne to i tak jest ciszej o niebo niż w Accord na najcichszych oponach na rynku ( Dunlop).
Odpowiedz
#3
jakie masz opony?

opony starsze rocznikiem, więc i twardsza potrafią nadmiernie hałasować. To samo tyczy się opon zużytych.
v6
Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o wyciszenie to przy 140-150 mogę normalnie rozmawiać i nie ma irytacji, choć przyznaję że przy prędkościach ok 100 słychać szum opon mimo ze mam 1,5 roczne GOODYEAR 18'. Swoją droga słyszycie różnicę przy włączonym i wyłączonym wyciszeniu wnętrza? Mówię o tej funkcji emitowania "przeciw fal".
Odpowiedz
#5
Mam nowe opony dunlopa, na poprzednich starych oponach rzeczywiście było dużo głośniej.
Mimo tego, że na dunlopach jest znacznie ciszej, to i tak ten dźwięk mnie irytuje, będę chyba wygłuszał całą podłogę i nadkola.

Teraz jest tak jak strugar mówi, czyli ok 80 szum opon zaczyna narastać, ale nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy, nawet przy 200 km/h.

A jak jedziecie powoli po aswalcie, na którym są małe kamyczki, to słyszycie jak się odbijają od drzwi.

U mnie je słychać i to bardzo wyraźnie.
Odpowiedz
#6
Właśnie czy ten system wyciszenia można włączyć i wyłączyć gdzieś z podstawowego menu?
Odpowiedz
#7
(05-29-2017, 15:44 )Putynek napisał(a): Właśnie czy ten system wyciszenia można włączyć i wyłączyć gdzieś z podstawowego menu?

Można w menu audio. Musisz wejść w sekcję gdzie masz basy, treble i jedną z opcji jest wyciszenie wnętrza i opcja on/off. Nie pamietam jak się dokładnie nazywa bo z pamięci piszę, ale jak najedziesz na nią to opis jest który mówi, że chodzi o redukcję hałasów w wnętrzu.
Odpowiedz
#8
Ta funkcja nazywa się AUDIO PILOT ale ja nie słysze żadnej różnicy między włącz/wyłącz a sprawdzałem przy różnych prędkościach auta i różnych obrotach silnika Smutny
Odpowiedz
#9
Mam to samo odczucie.
Co do wyciszenia - wydaje mi się, że w E65 mojego brata jest trochę ciszej.
Odpowiedz
#10
(05-29-2017, 17:34 )THEMON napisał(a): Ta funkcja nazywa się AUDIO PILOT ale ja nie słysze żadnej różnicy między włącz/wyłącz a sprawdzałem przy różnych prędkościach auta i różnych obrotach silnika Smutny

Nie AUDIO PILOT tylko ANC czyli SYSTEM AKTYWNEJ REDUKCJI/NIWELOWANIA HAŁASU.
Wyłącza się go w trybie samodiagnostyki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości