Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oceniacie wyciszenie Kb1 ?
#21
To tego trybu diagnostyki nie znałem więc pewnie dlatego nie działało.

Sprawdzałem przed chwilą i działa więc  ide zrobić test który opisałeś wcześniej. Dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#22
(05-30-2017, 21:28 )Peter napisał(a): Sprawdzanie układu aktywnego sterowania hałasem w trybie testowym 
  • Wyłączyć silnik i przejść do trybu DIAG, a następnie wyłączyć system ANC, naciskając przycisk nr 1. Przez około minutę powinno być słyszalne buczenie o niskiej częstotliwości (50 Hz).
    -Jeśli nie słychać buczenia, sprawdzić, czy nie ma przerwy w przewodzie między modułem aktywnego sterowania hałasem a modułem audio.-Jeśli buczenie słychać krócej niż przez minutę, sprawdzić, czy nie ma przerwy w przewodzie między modułem aktywnego sterowania hałasem a mikrofonem.
  • Uruchomić silnik, gdy słychać buczenie. Buczenie powinno ustąpić. Jeśli wciąż słychać buczenie, sprawdzić, czy nie ma przerwy w przewodzie (przewód NEP) między modułem aktywnego sterowania hałasem a modułem PCM.
  • Przejść do trybu ‘‘DIAG'' przy pracującym silniku (900 obr./min), nacisnąć pedał hamulca i przestawić dźwignię zmiany biegów do położenia D, przełączyć ‘‘ANC ON'' na ‘‘ANC OFF'', naciskając przycisk nr 1 na module audio, a następnie przełączyć ‘‘ANC OFF'' na ‘‘ANC ON''. Po około 3 sekundach układ aktywnego sterowania hałasem powinien się uruchomić. (UWAGA: Funkcja jest wyłączana w przypadku otwarcia drzwi).
    AUDIO PILOT też w pewien sposób niweluje niechciane hałasy w kabinie ale za system przeciwfali odpowiada stricte ANC.

Powyższy test zrobiony i wydaje się że wszystko jest w porządku z połączeniami bo buczy przez minutę i przestaja po włączeniu silnika tylko nadal włączanie i wyłączanie ANC jak dla mnie nie daje żadnej różnicy ale może dlatego że teraz w nocy jest cicho i nie ma czego niwelować.

Widze jeszcze chyba małą nieścisłość w tej procedurze:
Jeśli słychać buczenie to ANC jest na OFF. Wtedy właczmy silnik, wchodzimy do trybu DIAG, hamulec, biegi na D i tutaj mamy: "przełaczyć ANC ON na ANC OFF" ale ja wtedy mam już ANC OFF bo go wyłączyłem żeby słyszeć buczenie ? 

Jeśli źle zrozumiałem to proszę poprawcie mnie.
Odpowiedz
#23
(05-29-2017, 8:23 )sikormen94 napisał(a): Mam nowe opony dunlopa, na poprzednich starych oponach rzeczywiście było dużo głośniej.
Mimo tego, że na dunlopach jest znacznie ciszej, to i tak ten dźwięk mnie irytuje, będę chyba wygłuszał całą podłogę i nadkola.

Teraz jest tak jak strugar mówi, czyli ok 80 szum opon zaczyna narastać, ale nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy, nawet przy 200 km/h.

A jak jedziecie powoli po aswalcie, na którym są małe kamyczki,  to słyszycie jak się odbijają od drzwi.

U mnie je słychać i to bardzo wyraźnie.

Duzo tez zalezy od nawierzchni. Jak jest nowy asfalcik to jest bardzo cichutko. Moglbys dac znac jak zrobisz wyciszenie czy cos to poprawilo?
Odpowiedz
#24
(05-29-2017, 21:34 )AWIK napisał(a): Mam to samo odczucie.
Co do wyciszenia - wydaje mi się, że w E65 mojego brata jest trochę ciszej.

I powinno byc ciszej, to jest jednak klasa wyzej. Jak tylko troszke to nie jest zle i tak Oczko
Odpowiedz
#25
Zgadzam się.
Mój drugi brat ma W211 320 CDI i tam jest zdecydowanie głośniej i ciaśniej niż w KB. Wydaje się, że materiały nie są lepsze.

To E65 w porównaniu do KB na kolana nie rzuca. Auto ponad dwa razy droższe (cena nowego), a ani materiały, ani ilość miejsca wcale nie są lepsze niż w KB. To co ma więcej to elektryczne domykanie drzwi, wszystkie elektryczne roletki i zagłówki. No i niestety silnik, to czego zazdroszczę - pięknie mrucząca i dziko wyrywająca V8...



(05-29-2017, 21:34 )AWIK napisał(a): Mam to samo odczucie.
Co do wyciszenia - wydaje mi się, że w E65 mojego brata jest trochę ciszej.

I powinno byc ciszej, to jest jednak klasa wyzej. Jak tylko troszke to nie jest zle i tak Oczko
[/quote]
Odpowiedz
#26
co do szumu to mam micheliny 3 letnie i moim zdaniem są jakieś głośne.
Odpowiedz
#27
Wcześniej jezdzilem na dunlopach bluersponse i byly dosc glosne, teraz zalozylem uniroyal rainsport 3 i jest o wiele lepiej/ciszej.
Odpowiedz
#28
Witam. A jak sie wpisuje ten "kod dostępu "?
Odpowiedz
#29
Cześć Panowie,

Poszperałem trochę na forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji więc podpinam się tutaj. Orientuje się ktoś czy i jeśli tak to gdzie można jeszcze dokupić uszczelki drzwi do kb1? Moja przy drzwiach kierowcy jest poszarpana i jej świst doprowadza mnie do szału na dłuższych trasach...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości