Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana opon
#21
Goodyear 4Seasons wyglądają spoko
Jutro jadę na wycenę na miejscy w Szczecinie
Na razie ceny są bardzo różne
W internetach już od 660 zł
w zakłądach wulkanizacji od 770 - rozumiem że montaż może kosztować jakieś 100 zł mo ale nie 400 Oczko
Odpowiedz
#22
takie informacje od zakłądu wulkanizacji - żadne wielosezonowe opony nie przejadą więcej niż 50tyś km
co dla mnie oznacza że za 1,5 roku będzie zmiana
plus informacje że skuteczność przyczepności takich opon jest słabsza
zalecenia - zmiana rozmiaru opon zima na 215/55/17 i wybór marki z północy czyli kraje typu szwecja, norwegia - ze względu na duże doświadczenia w produkcji opon na zimę...

no to teraz zagłostka Oczko
Odpowiedz
#23
Wielosezonowki zabieraja im sezonowy "peak" roboty i konkretne dziesiatki tysiecy, trzeba to brac pod uwage zastanawiajac sie nad ich obiektywizmem. Zapytaj ich o przyczepnosc i wlasciwosci 3 letniej opony zimowej w porownaniu do nowej letniej? (byl na ten temat artykul kiedys i wyniki byly oszalamiajace)
Zapytaj ich o samoczynne starzenie gumy, o przyspieszone starzenie pod wplywem czynnikow atmosferycznych etc.
Odpowiedz
#24
Dzięki za odpowiedź zadam dodatkowe pytania...
a w kwestii zimówek i rozmiaru 215/55/17 w miejsce 235/50/17 czy to prawda że spokojnie można to wstawić i nacisk na 1cm3 będzie większy w przypadku takiej opony niż tej szerokiej - chodzi o zimę oczywiście... ?
Odpowiedz
#25
Kupiłem nowe:
Nokian WR D4 235/50 R17 100 V XL
więcej: https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-...#124063249

przejechane 200 km - super elegancja ;-)
Odpowiedz
#26
Witam kupiłem na słabych zimówkach Legenda wiec postanowiłem kupić nowe zimówki aby korzystać z napędu i moc bez względu na warunki na drodze .
Wybór padł na Nokiany jak kolega powyżej napisał.
Jutro wymieniam ciekawiło mnie ile sprawniej będę sie rozpędzał od świateł do świateł na nowych zimówkach ale śnieg stopniał czarny asfalt.
Na innym aucie mam założone Goodyear 4Seasons gen 2 auto sporo wolniejsze( mondeo diesel ) od Legenda choć moment obrotowy podobny i łatwo zerwać przyczepność na śliskim .
Mija już właśnie rok jak na nich jeżdżę i świetnie się spisują chyba nie mają słaby punktów patrząc z pryzmatu aut do codziennego użytku.
Odpowiedz
#27
(10-10-2018, 23:31 )Opiotrek napisał(a): pytanie: producent zaleca rozmiar 235/50 R17. Założyłeś: kapcie Michelin crossclimate+ 225/55/17 .
Jak zachowuje się auto na tych oponach, czy zmiana rozmiaru ma wpływ na pracę sterowników, komputera, itd. Ktoś coś może mi w tym temacie podpowiedzieć?
Z góry wielkie dzięki za info. Na przyszły sezon będę musiał nowe letnie opony zakupić stąd moje pytanie.

Cześć, założyłem lato kleber 245/45/17, auto bardziej nerwowe na nierównych drogach, ale nie dzieje się nic więcej, niższy profil bieżnika zawsze tak dziala
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości