Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Victor I Abisal Witają
#41
Peter napisał(a):Zacznijcie od wzmacniacza dwukanalowego,
Peter a co sądzisz o 4 kanałach? Wydaje mi się że regulacja przód-tył jest wskazana przy tej długości samochodu...
Peter napisał(a):moj pierwszy Legend ważył jakieś 30 kg więcej niz standardowy, gdyz wszystkie profile polotwarte oraz tylna połka i koryta glosników wyklejone byly mata akustyczna
ostro - chcesz powiedzieć że okleiłeś całe drzwi od wewnątrz :?: jak się w takim przypadku zachowywało domykanie drzwi :?: obawa o ich wagę oraz jej ewentualne konsekwencje dla zawiasów i elektrycznego dociągania pewnie skutecznie powstrzymają mnie od ich wygłuszenia...

BTW: skoro już masz już takie doświadczenia jakie głośniki max średnica wchodzą w drzwi i tylna półkę :?: (oczywiście bez "kosmicznych" przeróbek i z zachowaniem oryginalnych maskownic :?:

sorry za OT
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#42
4 kanały oczywiscie ale nie do radio oryginalnego, bo ma wyjscie tylko na 2 kanały, także tu juz trzeba sie liczyc z zakupem nowej jednostki centralnej. W tej konfiguracji, proponowałbym dwa tory na tył na głosniki w półkę ( chyba, ze ktos ma tube basowa to wtedy dwa kanały ida na tube ). Pozostały dwa kanały dajemy na srednie tony w drzwiach i ewentualnie zwrotnicami rozdzielamy wysokie tony do sykaczy. To jest chyba najprostsza i wystarczajaco efektywna konfiguracja dla tego auta.

Auto nabyłem juz wytłumione matami. Oprócz samych drzwi ( nie odnotowałem aby cięzar mat miał jakis niekorzystny wpływ na domykanie i zawiasy ), wytłumiona była tylna półka, wszystkie półotwarte profile w tylnych ćwiartkach i przednie błotniki. Wykleic trzeba wszystkie przestrzenie w aucie, które moga "absorbować" rozczhodzący sie dzwiek z głośników oraz dodatkowo tłumia to co przenika z zewnatrz auta.

W przednie drzwi nie wsadzisz nic o wiekszej średnicy niz fabryka. Jesli pozbędziesz sie plastikowych koszyków mocujących głosniki w drzwiach i skonstruujesz inny system mocowania, bedziesz miał troche wiecej miejsca na montaz głosnika z wieksza cewka. Tył; jedynie elipsy w rozmiarze fabrycznym, tak jak w przypadku przodu ewentualny zapas na wieksza cewke, chyba, ze wytniesz blache z kosza na głosniki i wpuscisz cewke do bagażnika ale to juz strata cisnienia na membranie, wiec efekt raczej odwrotny do zamierzonego.
Odpowiedz
#43
jeśli oryginalne radio ma wyjście na wzmacniacz, nawet na 2 kanały, to mozna do niego podłączyć prawie dowolny wzmacniacz. sygnał na czinczach można rozgałęziać, a sam wzmacniacz ma zwrotnice w sobie wiec mozna kazdy głośnik odpowiednio dostroić (bas, wysokie, odcięcie pewnych częstotliwości) z tego pojedynczego wyjścia można tez spokojnie podłączyć głosnik basowy. na wzmaku ustawiamu odpowiednie częstotliwości którymi ma grać i jazda. swego czasu w preludze miałem nawet podpięte 2 głośniki pod jeden kanał w wzmaku i tez dawało rade, prawie wszystko sie da. a to ze radio nie ma wyjścia na głosnik basowy, to tylko ogranicza nam jego regulację (osobne podbicie basu tegoż głośnika) przez regulacje w radio tym pokrętłem. bo wtedy zmienimy podbicie basu wszystkich głosników, a osobną regulacje każdego kanału mamy na wzmaku. dobra troche sie rozpisałem, jak ktos ma do tego jakies pytania to walić śmiało.
[Obrazek: stopkam.jpg]
Odpowiedz
#44
Oczywiście, kanały sygnałowe można rozdzielać a kable głosnikowe zmostkować i pociagnąc z jednego kanalu po dwa glosniku. Ja uważam jednak, ze jest to z duża strata dla wartości dzwieku i poziomu sygnalu a na dluzszą metę nie wiadomo jak zachowa sie przeciażona sekcja obslugujaca te dwa kanały. W tym wypadku jest jednak jeden plus, na pewno nie wystapi przesterowanie na głosnikach Oczko
BTW: Faktycznie, wzmacniacze mają wbudowane zwrotnice ale jeśli chcemy z dwoch kanalow sygnałowych wyciagnąc więcej torow na glośniki, zewnetrzne zwrotnice to najbardziej efektywne rozwiazanie dla podzialu pasma akustycznego.
A może by tak ten wątek przenieśc do osobnego tematu?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości