Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zestaw głośnomówiący z lat produkcji GII
#1
Przy okazji montażu sterowania pilotem centralnego zamka, przyjrzałem się jego centralce. Ma ona oznaczenie (...) 97/45. Domyślam się że jest to oznaczenie daty produkcji czyli 97rok 45 tydzień. Wyprowadzony jest głośnik i mikrofon, podłączenie do telefonu ginie zaś gdzieś w tunelu środkowym. '97 były to czasy gdzie o bluetooth jeszcze nikt nie marzył i zestaw - telefon komunikował się przez podstawkę do telefonu.
Zestaw jest b. starannie zamontowany czyli zakładany pewnie jeszcze w Niemczech, możliwie że w jakimś ichnim ASO.
No właśnie i tu pytania:
1. Czy macie pomontowane zestawy starszej generacji
2. Czy jest możliwość integracji z oryginalnym kaseciakiem? Mowa tu o wyciszaniu, bo zestaw posiada własny głośnik.
3. Czy wogóle jest możliwa współpraca takiego zestawu ze współczesnym telefonem (samsung i-550). Może istnieją jakieś przejściówki?

Jeżeli sprzętów nie da się zintegrować, pozostają 2 warianty:
1. montaż nowego, wyrzucenie całego starego
2. próba wykorzystania głośnika i mikrofonu ze starego przy montarzu nowego
Odpowiedz
#2
Ja mam pod prawym fotelem dużo różnych przewodów do telefonu. Później wrzucę zdjęcie.
Odpowiedz
#3
simkonrad napisał(a):1. Czy macie pomontowane zestawy starszej generacji
nie mam

simkonrad napisał(a):2. Czy jest możliwość integracji z oryginalnym kaseciakiem? Mowa tu o wyciszaniu, bo zestaw posiada własny głośnik.
szczerze wątpię - mam radio na wierzchu (ach te potencjometry Oczko ) to popatrzę na oznaczenia kabelków ale wątpie aby w roku 90 (a tak zapewne trzeba datować powstanie tego "starego kaseciaka") ktoś wpadł na pomysł (nawet w Japonii) łączenia tych sprzętów ze sobą .
BTW. Wierzysz w to że staranne Hełmy nie wpadły na taki pomysł montując zestaw?

simkonrad napisał(a):3. Czy wogóle jest możliwa współpraca takiego zestawu ze współczesnym telefonem (samsung i-550). Może istnieją jakieś przejściówki?
jeżdzisz klasycznym samochodem, używaj klasycznego telefonu Oczko stawiam 2 do 1 że Nokia 6310i bedzie pasować - jeśli nie to zapewne wystarczy zmienić gniazdo mocowania telefonu ale sam zestaw prawie napewno jest Nokii więc o Samsungu zapomnij

simkonrad napisał(a):Jeżeli sprzętów nie da się zintegrować, pozostają 2 warianty:
1. montaż nowego, wyrzucenie całego starego
to oczywiście da się zrobić - proponuję coś w oparciu o Bluetooth - będzie łatwiej i wygodniej. Oczywiście na wyciszanie radia wciąż nie ma szans.

simkonrad napisał(a):2. próba wykorzystania głośnika i mikrofonu ze starego przy montarzu nowego
a o tym możesz właściwie od razu zapomnieć - chyba że będziesz chciał zmienić swój telefon na Nokię która nie będzie współpracowała z tak starym zestawem - wtedy część elementów może (ale nie musi) być kompatybilna. W innym przypadku nie ma szans.
Właściciel Hondy Legend - człowiek bez marzeń... przynajmniej tych motoryzacyjnych Oczko
Odpowiedz
#4
Dzięki za info.
W takim razie spróbuję w pierwszej kolejności pożenić głośnik i mikrofon z zestawu helmutowskiego z centralką zestawu bluetooth. Poza zgodnością złącze-wtyczka muszę sprawdzić ilu ohm-owy powinien być głośnik, bo przy różnicy można coś spalić.

Albo jak piszesz - II rozwiązanie wyszperać wysłużoną N 6310 - jak retro to retro Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości