Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pasy
#1
Problem z dziwnej beczki.
Pasy bezpieczeństwa z tyłu okazały się za krótkie aby zapiąć fotelik.
Pytanie brzmi: możliwe jest przełożenie przedniego dłuższego pasa na tył? W miarę bezboleśnie mam nadzieje bez taczki urew przy tym wysypanych.
2 pytanie pośrednie brzmi: W którym miejscu przeciąć kabel od bagu pasażera, no może nie od razu go ciąć - co by dziecku w razie wypadku głowy nie urwało. Najprościej wystrzelić obie poduchy.. wiem. Ale próbował to ktoś już wyłączyć?
Ewentualne rozwiązanie nieprzewidzianego problemu mile widziane a najlepsze to w ZTS umieścimy - prawda? panie Adminie
Odpowiedz
#2
Przedni pas ze wzgledu na wbudowany ładunek pirotechniczny ma zupelnie inna konstrukcje niż tylny ( z tylu jest tylko zwijacz ), takze nie bedzie miejsca na to by przelożyć caly zespoł. Myślę, ze mozna by pokombinować z rozbiorka przedniego pasa i sprobowac przelozyć sam zwijacz z wieksza ilościa pasa. MOge dzis machnac foty bo mam jeden i drugi pas w piwnicy.
Natomiast jesli chodzi o poduche, to z tego co kojarze gdzies miedzy schowkiem pasażera a poducha jest konektor laczacy poduszke z cala instalacja. Tam powinien byc taki czerwony dinks do zabezpieczenia poduszki przed detonacja w razie np.: demontażu deski rozdzielczej. Rozpinasz instalacje, wkładasz blokadę i jest spokoj. Na pewno w Manualu jest to miejsce wskazane. Bron Boze co kolwiek ciąc bo wtedy to moze byc bum nawet przy wylączonym akumulatorze :twisted:
Odpowiedz
#3
Z cięciem żartowałem oczywiście. Być jeszcze taki dobry drogi kolego i zmierz mi proszę długość całkowitą pasów - bo przy zamontowanych to trudno wykonalne. Przedni pas też może się okazać za krótki na tył.
Odpowiedz
#4
Hej. Pasy nie są za krótkie chyba, że masz jakiś niestandardowy fotelik. Ale najprawdopodobniej źle się do tego zabierasz. Najpierw zapnij pas w zapięcie, a potem wstaw fotelik na miejsce i owiń go pasem. Musi być dobrze. Kiedyś kolega chciał mi zapiąć fotelik i wychodziło, że pas za krótki, a okazało się, że chciał owinąć fotelik, że tak się wyrażę "podwójnie".
Odpowiedz
#5
Zatem poslusznie melduje co nastepuje:
Dlugośc calkowita przedniego pasa ok 260 mm.
[Obrazek: 13305758590a6e2em.jpg]
[Obrazek: 8341c3ae63f3f1c7m.jpg]
Odpowiedz
#6
jarolissimus napisał(a):Ale najprawdopodobniej źle się do tego zabierasz.
Uwierz, że chciałbym aby tak było.

Peter pytanie do Ciebie - bo masz pasy przed oczami - Czy możliwa jest zamiana samej taśmy z przodu na tył? Tak aby z przodu pozostał pirotechniczny napinacz z krótszą taśmą? Cze mechanizm zwijający jest w ogóle rozbieralny ?
Najlepiej to jak byś w swej piwnicy bez dna wykopał dla mnie przedni pas kremowy.
Dzięki za pomoc.
W najgorszym wypadku wywalę fotelik i kupie nowy a w tym najtragiczniejszym kupie nowe auto Szczęśliwy
Odpowiedz
#7
Ja zapinam fotelik zarówno na przednim jak i tylnym fotelu, więc jednak musisz mieć fotelik nietypowy.
Odpowiedz
#8
Jaki fotelik posiadasz..?
Te najmniejsze są montowane tylko tyłem do kierunku jazdy.
Odpowiedz
#9
Mam fotelik firmy mother care. Na zdjęciu widać jak to powinno być zapięte. To była jeszcze Prelka ale problem był ten sam. [Obrazek: fotelika.jpg]
Odpowiedz
#10
Według mnie moznaby otworzyć te ramki i przełozyc same bebny, pózniej ewentualnie trzeba by w paru miejscach " zrobic gila" spawarką, zeby to sie nie rozleciało. Natomiast sama zamiana pasow przod tył raczej nie wchodzi w gre, bo maja one zupełnie inne zakończenia ( z przodu pas łaczy sie z ruchomym podajniekiem ), z tyłu jest wkręcony w nadwozie, trzeba by sie bawić w prucie, szycie itp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości