Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynia Help!!
#1
Witam Wszytskich!
A wiec tak mam taki problem ze skrzynia zgubila biegi po wdepnieciu mocniej gazu z jeden na dwa bylo czuc jebniecie i zgubione biegi.
blokuje sie tylko pozycja 1 i R oraz mozliwa jest jazda ruszajac z jedynki rozpedzajac sie do 30km i i wlaczajac na d3 badz d4 wtedy ukazuja sie 3 i 4 bieg ale ruszenie z pozycji d3 i d4 nie jest mozliwe . dodam iz czujnik vss jest walniety ogolnie dalo sie jezdzic autem ale nie bylo pokazanej predkosci nieraz sie tylko zalaczalo choc sprawdzajac miernikiem teorytycznie jest sprawny ale czy moze byc walnety i przez to nie podaje biegow w gore ma to jakies znaczenie??? odpialem vss od kostki to wgl nie mialem biegu od 2 do 3 tylko 1 i r po podlaczeniu tak jak na poczatku pisalem ktos jakis pomysl??? ogolnie 2 bieg gubil nieraz i strasznie wkurzalo a zdazalo sie ze wchodilo jak maslo wiec nie wiem w czym wina moze lezec?? sprzeglo? solenoid jakies czujniki?? zadnego innego bledu procz vss nie mam prosze o jakies podpowiedzi
Odpowiedz
#2
Zapomnialem dodac ze jest Takze lekki Poslizg Na Biegu.
 Oraz na Pozycje 2 Przez sekunde jest zalaczenie i lekkie ruszenie z biegu, ale po chwili sie rozlacza jakby na neutral.
Odpowiedz
#3
Nikt nic nie pomoże ?Niezdecydowany
Odpowiedz
#4
Zacznij od poszukania czujnika i wymiany oleju. Zmieniales go kiedys? Wiesz na jakim oleju skrzynia chodzi? Czujnik wydaje mi sie kluczowy dla dzialania automatu.
Odpowiedz
#5
(06-12-2017, 19:43 )Makukrak napisał(a): Zacznij od poszukania czujnika i wymiany oleju. Zmieniales go kiedys? Wiesz na jakim oleju skrzynia chodzi? Czujnik wydaje mi sie kluczowy dla dzialania automatu.

Olej wymieniony cały około 7 tys KM temu w dodatku teraz zrobiłem wymianę filtra i przy tym olej olej jest ok bez żadnych zabrudzen większych także olej napewno jest dobry oryginalny atf honda sam kupowalen . Także nie wiem czy aż takie znaczenie ma ten vss ? Ogólnie łączy się z elektroniki zaworem o ile mnie pamięć nie myli. Elektrozawory są wporzadku jak co. Dwójka się zalicza dosłownie na 2 sek i po chwili neutral jakby wchodził
Odpowiedz
#6
Przeszukaj forum.
Dużo na temat tych skrzyń pisaliśmy.
Nie pisz posta pod postem - edytuj jesli chcesz o coś dopytać.
Odpowiedz
#7
No niby dużo ale każdy to inny przypadek a typowo o vss chciałem dopytać czy aż takie znaczenie ma do zmiany biegu . Ale dzięki . :-) pozostaje tylko pogrzebać samemu
Odpowiedz
#8
Podmień czujnik na sprawny i przetestuj auto po resecie AKU.
Choć nie jestem do końca przekonany by VSS miał aż tak daleko idący wpływ na negatywną pracę skrzyni.
Widziałem już kilka KA z uszkodzonym VSS gdzie skrzynia działała bez zarzutu.
Odpowiedz
#9
Podejrzewam sprzęgło. Ciernie albo lock up. W sobotę będzie wiadomo :-)
Odpowiedz
#10
Niestety to nie sprzęgło. Ani czujnik vss sterownik skrzyni wyczyszczony na błysk elektrozawory sprawdzone czujniki solenoid i lipa zero poprawy. Niestety jestem zmuszony raczej sprzedać autko nie chce mi się już wymieniać skrzyni
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości