Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tłumik KONCOWY
#11
(06-15-2017, 17:43 )Legend95 napisał(a): wyszło pokracznie.

Maku ma rację, bez katalizatora lub z wypalonym katalizatorem czuć smród nawet przy jeździe z otwartym oknem dachowym.

Prezes nie koniecznie.
W czarnej jeździłem na przelocie z przodu i z tyłu i nic takiego nie miało miejsca.
Myślę, że smród to problem jakiejś innej nieszczelności, chocby gdzieś w komorze silnika przy kolektorach, itp.
Odpowiedz
#12
Dokładnie, akurat w tym przypadku co dziwne smrodu nie ma, znaczy się jest, ale z tyłu za autem i to też nie jakoś strasznie, w mojej przelot i nic nigdy nie było czuć.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#13
Ja tylko powiem tak, mam porownanie z dwoch KA9, w tej starszej mialem strumienice, bo katalizator sie skonczyl, tak kupilem auto i owszem bylo glosniejsze, tak harczalo. Teraz w poliftowej mam katalizator OEM i silnika praktycznie nie slychac. Roznica w zapach z tylu jest znaczna tyle ze w starej spaliny wychodzily na styk, a w tej sa bez zarzutu.
Drugie porownanie mam z Peugeot'a, w pierwszym mialem przelot i strumienice, darl sie cudownie, w zestawieniu z krotka skrzynia dawal efekty WRC. Zapach spalin, na cieplym silniku byl zawsze bardziej intensywny i zracy.
W tym ktory mam teraz, tez mam kata OEM i spaliny sa mimo wszystko swiezsze, tylko nie ma tego milego ryku jak wczesniej.
Pamietam tylko, jak musialem zaczac jezdzic starym pezotem w pierwsza dluzsza trase, to natychmiast dostal seryjny wydech i normalna skrzynie.
Odpowiedz
#14
W moim starym accordeonie gdy wjezdzalem na stacje diagnostyczną to dopiero robiły się akcje, włączał się automatyczny alarm, wyciągi na hali i bramy się otwierały do wietrzenia :-P ale to był samochód z 87' i kata nigdy nie widział ? ale miny diagnosty bezcenne ?
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#15
z katem mam podobne doświadczenia jak Makukrak. Przykład, Kb1 Acura - diagnosta włożył sondę, na 30 sekund, gdy wartości osiągnęły max. Śmierzdzi z tyłu aż miło.
v6
Odpowiedz
#16
https://youtu.be/bzkljHvysqY u mnie dokładnie ryczy tak jak tutaj pieknie jak dla mnie przy jeździe 3 tys obrotów w trasie nie słychać już mruczka można cisnac 170 bez bólu głowy tylko jak się sandal wdusi to słychać .
Odpowiedz
#17
(06-16-2017, 6:49 )Ragnar napisał(a): https://youtu.be/bzkljHvysqY u mnie dokładnie ryczy tak jak tutaj pieknie jak dla mnie przy jeździe 3 tys obrotów w trasie nie słychać już mruczka można cisnac 170 bez bólu głowy tylko jak się sandal wdusi to słychać .

Dźwięku się nie czepiam, ale jak ktoś jedzie za tobą to autentycznie daje smród. Wypowiadam się bo mam cifa w tej konfiguracji i nie mówię już jak przeciągam do 4-5 K. W legendzie trochę siara bo to jest jednak inna półka a nie jakaś wiertarka. Ludzie później będą kojarzyć "stare hondy" jako pierdzące i śmierdzące a po co...?
Odpowiedz
#18
Zapewniam cię ze nie leci żaden dym ani smród jak na tym filmiku jestem fanatykiem Hondy . Miałem Civic prelude i teraz Legend . I w żadnej nie było mowy o wiejskim tuningu. I o dymie jak w disel . Nigdy wiochy nie robię . A tym bardziej w ka 8 . 
Smród i dym pewnie jest u tych co olej wpierdala pierścienie wyjebane na tlokach i tak jest zaś 2 l oleju na 100KM to wiadomo . A już nie wspomnę o gazie . Gaz to do zapalniczki. .. także u mnie czysto dbam o silnik .
Odpowiedz
#19
Jedno trzeba przyznać, legend na przelocie brzmi jak gniew nordyckich bogów, wyciska z oczu łzy męskiego wzruszenia ? coś pięknego...

Niestety po przejechaniu 100 kilometrów sieje spustoszenie w zwojach mózgu i ciężko  nawet odpowiedzieć na pytanie ile to 6x7
Co nie zmienia faktu że dźwięk przy sandale w podłogę jest cudowny...

A teraz ot w sprawie dźwięku... na A2 w stronę Poznania wyprzedził mnie slr amg... z wrażenia prawie popuściłem... orgazm na stojąco, dźwięk jakby się ziemia rozztąpiła, szło to jak jak dobre db 605 dimlera...
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#20
Czy ktoś mi pomoże bo na razie żadnej sensownej odpowiedzi nie ma?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości