Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieuczciwi mechanicy
#1
Witam wszystkich zgromazdonych.
Do napisania tego posta skłoniła mnie moja własna historia która ciągnie się od 6sierpnia zeszłego roku (2016)

Dotknęła mnie popularna awaria starszych legend tzn. Uszczelka.
Auto trafiło do warsztatu który wg. Opinii jest rewelacyjny i się zaczęło...

Najpierw do września auto stało bo sezon urlopowy
We wrzesniu prace ruszyły, serce wyjęte, padła decyzja robimy full wypas planowanie i regenaracja głowic, wszystko nowe...
Oczywiście wszystkie części ogarnąłem we własnym zakresie...
Jak już głowice zrobione to szkoda zostawić dół nie ruszony, tak więc wszystko poszło do szlifierza...
To był listopad... przed świętami tj grudzień mechanik upominał się o pieniądze (tydzień przed świętami)
Dostał je około 6 stycznia (rodzina ważniejsza od auta)

(Planowanie bloku, polerka wału, głowice, panewki i pierscionki ) 2500zł


I teraz zaczyna się historia

Od stycznia same problemy... silnik niby zrobiony, części leżą (szpeju prawie za 4000zł) szlif zapłacony i niby zrobiony a melepeta nie potrafi go złożyć od 5miesięcy... auto w drobnym maku części bóg wie gdzie porozrzucane... tragedia. Brak widoków na zakończenie roboty a legenda stoi i marnieje...

Oczywiście macher wiecznie zarobiny, brak czasu i wciąż wymówki...

I teraz konkluzja i rada dla wszystkich

Zawsze spisujcie protokoły przyjecia auta!
Zawsze spisujcie kosztorys!
Zawsze wpisujcie datę zakończenia naprawy!

Bo się umoczycie jak Ja w tym przypadku...
Nawet nie wiem ile zapłacę za robociznę....
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#2
Żal czytać -każdy wie co czujesz.To potwierdza że nawet te polecane zakłady czasami dają du** bardziej niż te niepolecone.Ostatnio sam się przekonałem o tym jak w poleconym zakładzie o nienagannej opinii chcieli mi wcisnąć jakąś chińską sondę lambda za 650zł z czasem zamówienia 5 dni -zamiast dostępnej od ręki Denso za 240zł.
Powodzenia.
Honda Legend KA9 98r
Odpowiedz
#3
Możesz napisać jaki to warsztat? Tak aby ludzie z forum wiedzieli, co się może zdarzyć jak oddadzą tam auto.
Odpowiedz
#4
Gdyby ktoś szukał informacji jaki to warsztat już na PW.

Ciekawa sprawa swoja drogą, bo ten akurat warsztat ma naprawdę doskonałe opinie, i to nie tylko wśród klientów ale (co dziwne) wśród konkurencji...

Moim skromnym zdaniem chodzi tu o inną rzecz, mianowicie, ta robota jest dla niego kompletnie nie opłacalna! dlatego wciąż zwleka ze złożeniem samochodu do kupy, jedna dniówka to okolo 500zł x5 dni mamy 2500zł a w ciągu tygodnia może zarobić dużoooo, dużo więcej na innych naprawach. dlatego nie opłaca się mu za bardzo w tym babrać... szkoda tylko że zorientował się teraz gdy, autko mogę odebrać w kilku reklamówkach z biedry a nie w całości... mógł od razu powiedzieć że się tego nie podejmuje.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz
#5
Niestety w coraz większej ilości warsztatów, nawet tych polecanych, da się usłyszeć, że nie chce im się robić legend. bo w tym czasie wolą zrobić dwa civy.
HLKA9'96 -> HLKA9'99
Odpowiedz
#6
No są lenie...
Odpowiedz
#7
Znaleźć godnego zaufania mechanika graniczy z cudem. Powinny się pojawić jakieś regulacje, które srogo by karały takich delikwentów...
Odpowiedz
#8
(03-04-2019, 22:37 )bartoszlegend napisał(a): Znaleźć godnego zaufania mechanika graniczy z cudem. Powinny się pojawić jakieś regulacje, które srogo by karały takich delikwentów...

To akurat prawda, prawdą też jest to że serwisuje wciąż w tym miejscu inne auta którymi jeżdżę i nigdy z niczym (nawet teraz) problemu nie ma, przypadek Legenda był jedyną wtopą, zszarpał nerwów ale finał był taki że auto w końcu wyjechało i w ciągu 12miesiecy zrobiło 43000km bez stęknięcia.
[Obrazek: IMG_20171026_103324.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości