Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kontrolka srs
#1
witam. ostatnio wyjąłem przez pomyłke bezpiecznik nr23, o ile dobrze pamietam.jest to bezp. od srs. kiedy go wlozylem na desce swieci sie kontrolka srs.czy ktos wie co sie z tym wiaze i jak pozbyc sie tego problemu. prosze o pomoc
Odpowiedz
#2
hmmm... ciekawe to jest. zazwyczaj po wyjeciu bezpiecznika kasuje sie bledy. odlacz aku na 15 minut. jesli to nie pomoze to bedziesz musial sie zdiagnozowac - najwygodniej w ASO. podepna sie za przednimi siedzeniami w tunel... i wyjdzie co jest nie tedy. ale na poczatek precz z klema + .
v6
Odpowiedz
#3
Aby skasowac błąd SRS nie wystarczy odłaczyć klemy akumulatora. W odróżnieniu od ECU silnika, komputer SRS będzie pamiętał błąd aż do momentu przeprowadzenia procedury kasowania, którą można wykonać we własnym zakresie, albo w ASO za 100zł Szczęśliwy

1) Konieczne jest namierzenie wśród przewodów pod kierownicą, charakterystycznego przewodu w czarno-zółtym peszlu zakończonego nie podłączonym wtykiem identycznym z tym, w który wpina się zworkę do odczytu błędów ECU. Szykujemy sobie kawałek drutu jako zworkę.
2) Wkładamy zworkę we wtyk,
3) Włączamy zapłon - lampka SRS zapala się, po czym gaśnie,
4) Niezwłocznie wyjmujemy zworkę - lampka znów zapala się,
5) Niezwłocznie wpinamy ponownie zworkę - lapmka SRS gaśnie,
6) niezwłocznie wyjmujemy zworkę - lapmka SRS daje 2 krótkie błyśnięcia po czym gaśnie już na stałe.

Błąd SRS skasowany,
powodzenia
Odpowiedz
#4
swietny opis!
wrzuc go do ZTS.

wymienialem tasme pod kierownica (swiecila kontrolka srs) i po jej wymianie i podlaczeniu aku samoczynnie zgasła :geek:
v6
Odpowiedz
#5
Powyższy opis kasowania SRS przećwiczyłem własnoręcznie, więc jako 100% pewny, dodałem zgodnie z sugestią do działu ZTS.
Odpowiedz
#6
dzieki bardzo za pomoc,sprobuje skasowac ten bład w piatek i dam znac co z tego wyszlo, a tak poza tematem- jak wyglada spalanie,bo przesiadlem sie z accorda coupe3.0 v6 99r i jestem ciekaw porownania. dodam ze na trasie przy ostrym wyprzedzaniu z klima accord palil 10 litrow. dzieki pozdro
Odpowiedz
#7
U mnie spalanie wynosi 16,5lpg w mieście z klimą, a w trasie 12,60lpg z wyprzedzaniem. Na początku twierdziłem, że to dużo, aż do momentu gdy koledzy posiadający pod maskami silniki BMW, oświecili mnie ile potrafią wlać w siebie te motory. I pomyśleć, że przed zakupem Legendy zastanawiałem nad BMW serii 7... :o :o :o :o :o :o :o
Odpowiedz
#8
spalanie modelu ka9 jest ciut wyzsze od ka7 ze wzgledu na wieksza mase.

a propos bmw... zanim nabylem 3 lata wstecz pierwszego Legenda w opcji bylo Audi a8 oraz bmw7... po czasie uwazam, ze to byl dobry wybor 8-)
v6
Odpowiedz
#9
To byl baaardzo dobry wybor, chociaz quatro kusi... Duży uśmiech
Nie kłóć się z głupkiem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy...
Odpowiedz
#10
Givan napisał(a):chociaz quatro kusi... Duży uśmiech

oj i to bardzo. spanikowalem ze wzgledu na koszty utrzymania oraz jakosc egzemplarzy, ktore ogladalem :roll:

Legend mnie cieszy, lubie go :mrgreen:
v6
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości