Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzeczenie/chrobotanie na zimnym
#1
Hej

od kilku dni mam taki objaw.

Na zimnym przy ok 1500 obrotów pojawia się taki metaliczny dźwięk (nagrałem) https://drive.google.com/open?id=1IiiJIh...4sgoxOg_QA

Na N przy powolnym dodawaniu gazu też tak jest ale krócej, bo obroty jednak szybciej rosną.
W czasie jazdy - trochę dłużej słychać.

Po 2 min nie ma objawu i cisza i spokój.

Byłem u mechanika ale nie miałem możliwości ostudzenia samochodu więc dopiero w tygodniu. Auto jezdzi normalnie.


Wiem, że to troche jak wrózenie z fusów ale może ktoś tak miał. Wydech ? Skrzynia ?
Odpowiedz
#2
(07-01-2017, 22:19 )jasinski napisał(a): Hej

od kilku dni mam taki objaw.

Na zimnym przy ok 1500 obrotów pojawia się taki metaliczny dźwięk (nagrałem) https://drive.google.com/open?id=1IiiJIh...4sgoxOg_QA

Na N przy powolnym dodawaniu gazu też tak jest ale krócej, bo obroty jednak szybciej rosną.
W czasie jazdy - trochę dłużej słychać.

Po 2 min nie ma objawu i cisza i spokój.

Byłem u mechanika ale nie miałem możliwości ostudzenia samochodu więc dopiero w tygodniu. Auto jezdzi normalnie.


Wiem, że to troche jak wrózenie z fusów ale może ktoś tak miał. Wydech ? Skrzynia ?
jak dla mnie wydech, tlumiki albo katalizator.
Jak sie nagrzeje cos sie rozszerza i przestaje brzeczec.
Jak kupowalem legenda to ogladalem takiego grzechoczacego i to bylo cos ze skrzynia. Tutaj jak dla mnie wydech.
Moze jakas oslona albo ten taki smieszny wieszak pod autem zaraz za kolektorem?
Odpowiedz
#3
Nie moge obejrzec filmiku,ale mialem brzeczenie w starej KA9, bylo to takie charczenie, wg mnie wywolane brakiem katalizatora i wsadzona strumienica. Szukalem dosyc dlugo czy wydech jest szczelny, bo myslalem o lacznikach przy kolektorach, ale wszystko bylo ok,a dzwiek pozostawal. W tej ktora mam teraz jest katalizator i nie ma takiego dzwieku. Normalnie powiedzialbym,ze moze lancuch na rozrzadzie halasuje, ale to nie ten silnik Oczko
Odpowiedz
#4
hej, osłona termiczna nad wydechem, poluzowała się Uśmiech w tym tygodniu spawanie i po kłopocie Uśmiech
dzieki chlopaki, dobry strzał!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości