Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Honda legend KB1 cyców
Witam Panowie;
Cały czas szukam swojego Legenda. ostatnio trochę mnie nie było niestety taka pracaSmutny ale temat wrócił jutro chce pojechać obejrzeć ale może Wy coś podpowiecie na co w tym wypadku zwrócić uwagę ewentualnie może ktoś z was oglądał.

link:  http://allegro.pl/honda-legend-2006r-3-5...14596.html

proszę o jakąś podpowiedz i sugestie

Dziękuje za pomoc!
Odpowiedz
Zwracam uwagę że kiera jest zarżnięta w pień. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę bo gość chyba specjalnie robił takie fotki że jest w cieniuOczko
Odpowiedz
Jaka cena takie auto. Krótko mówiąc :-)
CA5-BB3-CG4-BB3-CG8-EJ9-KB1
Odpowiedz
tak widziałem rozmawiałem z nim. Gość jest górnikiem w Bogdance wiec może to być przyczyną.
zdaje sobie sprawę ze jeżeli chodzi o środek to zostawiam trochę do życzenia
Odpowiedz
nie koniecznie zależ mi na wymuskanym salonowy wnętrzem. nie ma co się oszukiwać 11 letnie auto. nie każdy egzemplarz był obsługiwany przez prywatnego kierowce który woził prezesa banku. żeby tylko skóry nie były popękane. licznikowo ma 255tys wiec tez nie ma co się szalu spodziewać chodzi mi o uwagi apropo mechaniki na co szczególnie zwrócić uwagę. albo waszym wprawnym okiem gdzie ewentualnie dopatrywać się problemów. jak gdzieś jest rysa czy coś w tym stylu to jest to na dalszym planie. w stanie idealny sa te które jeżdza tylko do koscioła raz w tygodniu a jak zaliczysz pare razy parking pod marketem to szybko zycie weryfikuje
Odpowiedz
Jeżeli nie przywiązujesz wagi do estetyki w środku to zostaje standardowe sprawdzenie stanu technicznego : hamulce , amorki, wycieki, skrzynia, elektronika itp. Osobiście nie lubię zapuszczonych i dobitych aut w środku. Ale rzecz gustu.
Odpowiedz
[quote='cyklop88' pid='35331' dateline='1500539107']
Jakieś wskazówki na jak sprawdzić skrzynie itp. jak to przetestować w miarę żeby było oki
jest jakaś kombinacja przycisków żeby zrobić podstawowy skan systemów i elektroniki?
Odpowiedz
I pamiętaj jedno . Ten samochód nie jest tani w eksploatacji. Kupienie trupa może baaardzo boleć.
Co do skrzyni to standardowo, czy nie szarpie przy przełączaniu biegów, czy nie hałasuje itp. Z tego co wiem żadnych "ręcznych " testów nie da rady przeprowadzić.
Odpowiedz
wiem rozumiem. ogolnie to chodzi mi takie auto od 2lat po glowie. zawsze takei chciałem tylko nie bardzo wiem jak to posprawdzać moj mechanik mowi ze jest tyle elektroniki ze to bajka znowu chlopaki z lublina co serwisuja takie dwie to mowią ze wogole problemów z tym autem nie ma. i już nie wiem jak podejść do temu. wystarcza oględziny na stacji diagnostycznej czy w legendzie KB1 trzeba na jakieś elementu zwrócić szególną uwagę?
Odpowiedz
Jest dużo elektroniki, ale jest bezawaryjna.

Z typowych usterek w Kb1 to tłuczące zawieszenie z przodu, wycie łożyska podpory wału i wycie tylnego mostu,
wycieki na łączeniu silnika ze skrzynią, korozja pod klamkami, huczące tylne hamulce przy mocnym hamowaniu, hałasujący napinacz paska.

A tak to nic innego poważnego się nie dzieje.

Zwróć uwagę też na to, czy ktoś prawidłowo serwisował napęd.

Tzn. chodzi mi o wymiany oleju w moście, sprzęgle, skrzyni , przekładni kątowej, chociaz to i tak będzie ciężko sprawdzić.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości