Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja
#1
Cześć.
Od pewnego czasu zauważyłem u siebie takie zjawisko, że po załączeniu klimatyzacji, przez otwory wentylacyjne po stronie pasażera płynie extra chłodne powietrze, natomiast przez otwory po stronie kierowcy ciepłe powietrze. I tak cały czas, przez co żądana temperatura w kabinie schodzi bardzo powoli. Oczywiście dual wyłączony. Test klimy nie wykazał błędów. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem u siebie? Wolę zapytać i ew. usunąć problem sam zanim pojadę do ASO.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
A na włączonym DUAL to samo?
Odpowiedz
#3
A nie masz ustawionego cieplejszego powietrza dla kierowcy w pozycji nawiewu na twarz i nogi?
Jest taka opcja ustawienia tego i wtedy wyświetla Ci na panelu klimy "passenger" albo "driver" w rożnej kolorystyce, od czerwonego do niebieskiego. Zmienia to dodatkowo temperaturę nawiewu.
Odpowiedz
#4
Dokładnie, poruszaj joystickiem prawo-lewo to wejdziesz w ustawienia dla kierowcy i pasażera. Objawy, które opisałeś, są takie, jakby ustawienia dla przednich foteli były różne.
Odpowiedz
#5
(08-08-2017, 4:55 )Peter napisał(a): A na włączonym DUAL to samo?

Tak, żadnych zmian, po mojej stronie chłodzi słabo
Odpowiedz
#6
(08-08-2017, 16:01 )strugar napisał(a): A nie masz ustawionego cieplejszego powietrza dla kierowcy w pozycji nawiewu na twarz i nogi?
Jest taka opcja ustawienia tego  i wtedy wyświetla Ci na panelu klimy "passenger" albo "driver" w rożnej kolorystyce, od czerwonego do niebieskiego. Zmienia to dodatkowo temperaturę nawiewu.

Nie bardzo kumam o co chodzi z tym ustawieniem o którym piszesz, mam klimę ustawioną na auto, więc powinna chłodzić z automatu.
Odpowiedz
#7
(08-08-2017, 21:09 )takibartek napisał(a): Dokładnie, poruszaj joystickiem prawo-lewo to wejdziesz w ustawienia dla kierowcy i pasażera. Objawy, które opisałeś, są takie, jakby ustawienia dla przednich foteli były różne.

Ruszałem w dół i górę ale wówczas ingeruję w tryb auto, a ja chce tryb auto. Ale pójdę jeszcze raz sprawdzić.
Odpowiedz
#8
(08-08-2017, 16:01 )strugar napisał(a): A nie masz ustawionego cieplejszego powietrza dla kierowcy w pozycji nawiewu na twarz i nogi?
Jest taka opcja ustawienia tego  i wtedy wyświetla Ci na panelu klimy "passenger" albo "driver" w rożnej kolorystyce, od czerwonego do niebieskiego. Zmienia to dodatkowo temperaturę nawiewu.

Próbowałem sprawdzić to o czym piszesz ale nie wiem o co chodzi z tą kolorystyką, przestawiałem nawiew w różnych ustawieniach ale nic to nie zmienia, no i jak pisałem podświetlenie jest koloru białego - brak innych kolorów, Może podpowiesz jak w te opcje wejść aby wyregulować i jak prawidłowo to poustawiać.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
To nie ruszaj w dół i górę tylko prawo-lewo. W trybie Auto powietrze najczęściej leci i tak na twarz.
Odpowiedz
#10
(08-09-2017, 3:39 )takibartek napisał(a): To nie ruszaj w dół i górę tylko prawo-lewo. W trybie Auto powietrze najczęściej leci i tak na twarz i na nogi.

Ruszałem ale nic to nie zmienia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości