Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regeneracja przednich wahaczy.
#1
Witam

Regenerował ktoś przeguby w przednich wahaczach ?

Jak z trwałością, kogo polecacie i na jaki koszt moge się szykować ?
Odpowiedz
#2
Ja regenerowałem 9 K km temu i świeżo jestem po sprawdzeniu- bez zarzutu. W Poznaniu mój mechanior ma człowieka który to robi. Koszt dokładnie Z robotą mechaniora (wyjęcie i wsadzenie) 350 PLN
Odpowiedz
#3
Pewnie w Regum
Odpowiedz
#4
Jeszcze, żeby się upewnić, czy luz na tym sworzniu wielkości 1-1,5 mm jest do regeneracji ? Czy taki mały luz może być już powodem stuków ?

Z przodu wyraźnie coś mi stuka, na małych szybkich nierównościach, a jedyny luz to właśnie na tym sworzniu.
Odpowiedz
#5
(08-20-2017, 20:28 )sikormen94 napisał(a): Jeszcze, żeby się upewnić, czy luz na tym sworzniu wielkości 1-1,5 mm jest do regeneracji ? Czy taki mały luz może być już powodem stuków ?

Z przodu wyraźnie coś mi stuka, na małych szybkich nierównościach, a jedyny luz to właśnie na tym sworzniu.

A jak zjeżdżasz z progów zwalniających masz ten odgłos? Bo ja tak miałem i to był amor. I dźwięk nie był przy "wciśnięciu " amortyzatora,ale przy "wyciśnięciu".
Odpowiedz
#6
regeneracja wahacza to wymiana sworznia czy coś więcej?
v6
Odpowiedz
#7
Strugar, Jak zjeżdżam powoli z jakiejś ostrzejszej nierówności np. mały krawężnik to słychać bardzo dobrze i czuć, jak coś się luzuje i stuka przy dobiciu.
Albo jak jadę szybko, po małych nierównościach to też czuję jakby koła przednie luźno latały góra-dół i stukają.

Na progach zwalniających nie zwróciłem uwagi, żeby coś stukało, ale jeszcze sprawdzę.
Odpowiedz
#8
U mnie głównie na progach było słychać. Dźwięk pojawił się stosunkowo nagle i z początku był subtelny ale po 2 tyg już było mocne walenie.
Odpowiedz
#9
Tak jak koledzy piszecie tłukło na nierównościach, stacja diagnostyczna potwierdziła moje przypuszczenia wahacz górny, zakup nowego w serwisie i po montażu chwile cisza, a teraz tak strzelanie czasami, jakby napinająca się blacha puszczała nie moge zlokalizować co to. Jakieś pomysły ?
Odpowiedz
#10
(08-20-2017, 23:00 )Legend95 napisał(a): regeneracja wahacza to wymiana sworznia czy coś więcej?

Wymiana sworznia + nowa tuleja gumowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości