Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regeneracja przednich wahaczy.
#31
(09-02-2017, 13:37 )Peter napisał(a):
(09-02-2017, 4:54 )Reddwarf napisał(a): Ja szczerze mówiąc bałbym się regenerować aluminiowe wahacze ze sworzniami wciskanymi, a nie wkręcanymi. Aluminium zmienia właściwości podczas obróbki, czyli np wyciskania i wciskania sworznia. Ale każdy ma swoje życie.

Jeżdżę na regenerowanych od lat w wielu autach, ponadto robiłem regenerację dla kilku kolegów.
To kwestia metody.
Mój znajomy, który się tym zajmuje, tworzy w miejsce sworznia całe nowe gniazdo, montowane od drugiej strony więc sworzeń nie jest wyciskany/wciskany tylko wchodzi od dołu. 
Do tego kasacja luzu, która pozwala z czasem korygować pracę sworznia.

Piszesz o Panu Krzyśku?
Tam nic spawane nie jest?
Odpowiedz
#32
Panowie ?
Diagnoza mechanika brzmi u mnie w kb1 z 2007 146000prsebieg - mechanik jeszcze nie spotkał się z taka sytuacja aby sworznia praktycznie juz nie było - wahacz dolny przód prawy
Podobno to niebezpieczne. Brak zamienników i pozostaje z aso zakup dolnego wahacza , cena z wymiana 1700 zł
Co robić? :-). Szukać używanego , regeneracja czy wymiana na nowy - wolałbym nie wydawać aż takiej sumy tym bardziej ze czekają mnie wydatki z autem jeszcze na rozrząd
Odpowiedz
#33
Regenerować Uśmiech Koszt regeneracji to 10% wartości nowej części.
Odpowiedz
#34
A znasz w Szczecinie kogoś do tego ?
Odpowiedz
#35
(09-16-2017, 18:18 )arek@epoczta.pl napisał(a): A znasz w Szczecinie kogoś do tego ?
Masz na forum namiary na zweryfikowane firmy regenerujące części.
Trzeba poszukać, zadzwonić, wysłać i po sprawie.
Odpowiedz
#36
a jest ta informacja z listy warsztatow w jednym miejscu , czy po watkach trzeba odszukac... ?
Odpowiedz
#37
(09-20-2017, 5:40 )arek@epoczta.pl napisał(a): a jest ta informacja z listy warsztatow w jednym miejscu , czy po watkach trzeba odszukac...  ?

Już Ci nawet koledzy podali namiary na warsztaty w Szczecinie w innym watku gdzie pytałeś.
Odpowiedz
#38
rzeczywiście
http://honda-legend.pl/showthread.php?ti...5#pid36125
wpisałem tam również pytanie ;-)

dostałem dzisiaj info od mechanika z ul Rydla w Szczecinie informacje po oględzinach krótkich, że w takiego typu wahacza ( dolny prawy ) nie da się regenerować (chodzi o sworzeń). Czy potwierdzacie czy jednak szukać dalej ?
Odpowiedz
#39
(09-21-2017, 3:38 )arek@epoczta.pl napisał(a): rzeczywiście
http://honda-legend.pl/showthread.php?ti...5#pid36125
wpisałem tam również pytanie ;-)  

dostałem dzisiaj info od mechanika z ul  Rydla w Szczecinie informacje po oględzinach krótkich, że w takiego typu  wahacza ( dolny prawy ) nie da się regenerować (chodzi o sworzeń). Czy potwierdzacie czy jednak szukać dalej ?
Taki mechanior jak wiadomo co z koziej d..y.
A Tobie się nie chce po prostu poszukać/poszperać na forum-kilka osób opisało, podało dane gdzie co i jak.
A ten wahacz jak najbardziej jest do regeneracji.
Arkadiuszu z vervą  Oczko
Odpowiedz
#40
(09-21-2017, 3:38 )arek@epoczta.pl napisał(a): rzeczywiście
http://honda-legend.pl/showthread.php?ti...5#pid36125
wpisałem tam również pytanie ;-)  

dostałem dzisiaj info od mechanika z ul  Rydla w Szczecinie informacje po oględzinach krótkich, że w takiego typu  wahacza ( dolny prawy ) nie da się regenerować (chodzi o sworzeń). Czy potwierdzacie czy jednak szukać dalej ?

No przecież nie jeden już tu pisał że miał sworznie w wahaczach zregenerowane O matko ...łącznie ze mną.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości