Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VSA OFF?
#1
Witam jeszcze razUśmiech
Pierwsze konkretne pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi na forum ani podobnego tematu.
Jak wyłączyć system VSA w KB1?
Generalnie chyba żadne przycisk po lewej stronie nie działa tj. VSA, CMBS, AFS. Mam wrażenie, że żaden nie działa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
A czemu chcesz to wyłączyć???
Odpowiedz
#3
Chciałbym sprawdzić jak jeździ/przyśpiesza z wyłączonymi systemami. 
Na amerykańskich stronach napisali że systemu nie można wyłączyć jeśli jest problem z systemem TPMS (Tire pressure monitoring systems) natomiast ja nie mam czujników ciśnienia w kołach ani takiej funkcji w komputerze a przy naciśnięciu tego przycisku nic się nie dzieje. Tak jak napisałem w pierwszym poście generalnie żaden przycisk z lewej strony kierownicy wydaje się nie reagować. 
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Po dezaktywacji VSA pojawi się żółty wykrzyknik w trójkącie na zegarach.
Pozostałe systemy po wyłączeniu świecą na żółto: CMBS, AFS.
Wątpię, żebyś sobie bokiem polatał przy tym napędzie, nawet wyłączając VSA Oczko
Odpowiedz
#5
Nawet nie chodzi o latanie bokiem, ale o sam fakt że coś moim zdaniem nie działa bo nie da się tego wyłączyć.
Czy aby czasem wyłączenie VSA nie poprawia trochę osiągów auta?
Odpowiedz
#6
Dokładnie tak jak pisze Peter, i oczywiście wszystko przy włączonym zapłonie - dodatkowo przycisk AFS działa tylko przy włączonych światłach mijania, a CMBS trzeba dłużej przytrzymać.
...a co do latania bokiem to owszem, ale raczej w zimie Uśmiech

Nie zauważyłem też, żeby jakoś lepiej przyspieszał z VSA OFF, natomiast przy jeździe w trybie M skrzyni owszem - można wtedy dłużej przytrzymać silnik na obrotach, a nie tak jak w trybie D po lekkim ujęciu gazu skrzynia od razu zmienia bieg na wyższy.
Odpowiedz
#7
Ale nic nie możesz wyłączyć? Radar z tego co pamietam trzeba dłużej przycisnąć. VSA ostatnio wyłączałem to w zasadzie od razu pojawił mi się żółty trójkąt. Po wyłączeniu systemu z moich obserwacji dezaktywuje się całkowicie. Działa to inaczej niż np w BMW gdzie możesz wyłączyć osobno kontrolę trakcji (mielenie kołami) i system stabilizacji (latanie bokiem). W KB jeden przycisk załatwia wszystko- sprawdzałem bo tez byłem ciekaw swego czasu.
Odpowiedz
#8
No wygląda tak jakby w ogóle przyciski z lewej strony nie działały.
Naciskałem, przytrzymywałem i nic. Z prawej strony jest ok. przycisk ,,SNOW", przyciemnianie wszystko działa. Nie wiem o co chodzi?
PS. Czy to może mieć związek z systemem ,,pop-up hood"? Mam od tego błąd. Czy taki błąd może spowodować ze nie da się wyłączyć systemu VSA?
Odpowiedz
#9
(08-30-2017, 20:48 )paaweeleek napisał(a): No wygląda tak jakby w ogóle przyciski z lewej strony nie działały.
Naciskałem, przytrzymywałem i nic. Z prawej strony jest ok. przycisk ,,SNOW", przyciemnianie wszystko działa. Nie wiem o co chodzi?
PS. Czy to może mieć związek z systemem ,,pop-up hood"? Mam od tego błąd. Czy taki błąd może spowodować ze nie da się wyłączyć systemu VSA?

Z jakiego powodu masz błąd POP-UP?
Odpowiedz
#10
Kupiłem już po małej przygodzie (wszystkie elementy samochodu nadal są w oryginalne) ale pop-up wywalił. Wymontowałem siłowniki, żeby maskę zamknąć i tak na razie jeżdżę (pewnie przed zimą oddam do nabicia i zamontuje znowu). Przed zakupem zdejmowałem zderzak, wszystkie czujniki od pop-up wyglądają ok. tylko to ta blacha na wzmocnieniu trochę pogięta w jednym miejscu.
To może to być przyczyną że nie da się wyłączyć VSA, CMBS, AFS, bo wczoraj sprawdziłem i nic nie idzie wyłączyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości