Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej silnikowy
#11
Polecam ENEOS - wlewane przez producentów japońców do nowych silników.
v6
Odpowiedz
#12
Ja mam zalany MOTUL 20W60 300V LE MANS.
Co do pozostałych olejów to zgadzam się z:
(08-29-2017, 3:47 )Legend95 napisał(a): warto trzymać się jednej zasady, ATF i olej do mostu oryginał, reszta to może obojętnie co-dobrej jakości.

Jeśli liczysz, że pieczątka wpłynie na wartość auta przy odprzedaży to jesteś w błędzie. Znaleźć polecanego mechaniora od Hond w Twoim mieście.
Odpowiedz
#13
A po czym Wy poznajecie czy olej jest dobry czy zły?
Mój KB1 to moja 7 Honda i do każdej zawsze leję LOTOS.
Nigdy nie miałem problemu.
Odpowiedz
#14
ja leję millersa
w zasadzie tylko - i do imprezy i do kb1
do napędów też - w skrzyni biegów został tylko hondowski bo chgw co to jest a całego wymienić się nie da i został mimo absurdalnej ceny i jak znam życie to jakiegoś shella Oczko
teraz do hondy leją eneosa w fabryce ale co było kiedyś to strzelać można Oczko
Odpowiedz
#15
(08-30-2017, 22:04 )AWIK napisał(a): A po czym Wy poznajecie czy olej jest dobry czy zły?
Mój KB1 to moja 7 Honda i do każdej zawsze leję LOTOS.
Nigdy nie miałem problemu.
A dlaczego LOTOS? Niezdecydowany Przecież są tańsze  O matko . Sorki ale aż musiałem  Cyklop . Zawsze kupuj oleje z hurtowni motoryzacyjnych i oficjalnych sprawdzonych sieci dystrybucyjnych. NIGDY z INTERNETU!!! Roi się od podróbek. Jakim cudem motul na Allegro jest o 20 - 30 zł taniej niż kumpel który ma sklep Moto jest w stanie dostać go od polskiego dystrybutora. Ja jeździłem przez ostatnie kilka lat na Mobilu, ale zmieniłem ostatnio na ELF'a. Lepiej mi podszedł. Do drugiej Hondy , którą cisnę leję Motula.
Odpowiedz
#16
(08-31-2017, 15:52 )strugar napisał(a): A dlaczego LOTOS? Niezdecydowany Przecież są tańsze  O matko . Sorki ale aż musiałem  Cyklop .

Dla mnie wyznacznikiem nie jest cena tylko pochodzenie. Skoro LOTOS ma te same parametry i spełnia te same normy co oleje zagraniczne to czemu nie kupować polskich?
Dzięki temu spora część ludzi dobrze wykształconych ma pracę w Gdańsku.
Odpowiedz
#17
Nie zgadzam sięz tym. Idąc tym rozumowaniem, pytanie kolgi nie ma sensu i wątek jest założony bez podstawnie bo czy zalejesz olej dajmy na to, z Lidla , podróbę z neta czy olej z wyższej półki po dwie stówy za bańkę, to efekt będzie ten sam. Oczywiście bierzemy pod uwagę oleje komorę będą spełniały normy. Zarazem podoba mi się Twoja postawa i nie jest mi obca. Ale przejawiam ją w sytuacjach gdzie nie stawiam na szali bezawaryjnej pracy jednostki napędowej. Kasa którą wydałem na samochód, nie była dla mnie mała i doświadczenie nauczyło mnie że olej jest bardzo ważny. W mojej opini Lotos może nie zapewnić takich warunków pracy jak inny olej, bo jednak różnica w cenie nie bierze się tylko z kosztów transportu.
Odpowiedz
#18
(08-30-2017, 18:39 )Legend95 napisał(a): Polecam ENEOS - wlewane przez producentów japońców do nowych silników.

a konkretnie jaki ?
Odpowiedz
#19
Watek o oleju juz byl, mozesz przewertowac: http://honda-legend.pl/showthread.php?ti...light=olej
Odpowiedz
#20
w serwisie honda spec w Szczecinie stosowany jest SHELL HELIX ULTRA 5W40
Czy są przeciwwskazania ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości