Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa paliwa
#1
Hey. Chciałem się dowiedzieć gdzie znajduje się pompa paliwa w KA9? Czy dojście jest od góry z tylu pod siedzeniami czy trzeba ściągnąć bak? Moja prawdopodobnie odmówiła posłuszeństwa.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Odstęp od góry po zdjęciu kanapy.
Odpowiedz
#3
Potwierdzam to co napisał kolega wyżej. Pompa jest na końcu bagażnika, na granicy gdzie kończy się kanapa i zaczyna bagażnik. Wydaje mi się, że można się dostać z samego bagażnika, ale jest za mało miejsca aby ją wyjąć, dlatego koniecznym jest demontaż kanapy.
Odpowiedz
#4
W przedlificie nie dostaniesz sie z bagaznika, musisz zdjac kanape, bo jest dokladnie pod nia po stronie pasazera, chyba ze rozne przedlifty maja inaczej. Potem masz klapke, pare wtyczek do wyciagniecia, krocce na szybkozlaczkach i odkrecenie bodajze trzech srubek. Pompa od KA8 na upartego by podeszla, ale wymagalaby troche kombinacji. Zreszta jak nie znajdziesz pompy z KA9 to bedziesz musial sztukowac z innego auta, ale jest to do ogarniecia. Nawet nie chce pytac czy sprawdzales main relay,bo zakladam ze to zrobiles. Mialem kiedys jazde w starej KA9 i pompa raz chodzila, a raz nie. Po wyciagnieciu byl w niej wyczuwalny luz, cos tam gonilo. Mysle,ze skoro to zwykly silnik elektryczny, to pewnie daloby sie ja naprawic, ale to tylko w wypadku jesli jest problem ze znalezieniem uzywanej.
Odpowiedz
#5
A jeśli chodzi o pompy to w przedlifcie i polifcie są takie same ?
Odpowiedz
#6
Juz mialem pisac ze pewnie identyczne, skoro silnik sie nie rozni zbytnio, ale katalog podaje 17040-SZ3-G31
dla 1996 r. a dla np 2001 17040-SZ3-A50, przy czym przekonalem sie,ze czesto czesci mimo innych oznaczen moga byc identyczne. W tym wypadku roznica moze byc tylko w calej zabudowie i mocowaniu, a sama pompa raczej bedzie taka sama. Trzeba porownywac po zdjeciach.
Odpowiedz
#7
Dzięki wszystkim za pomoc. Pompa wymieniona wszystko działa. Pomopa z przedlifta jest identyczna jak poliftiwa. Robota 15 minut i odrazu człowiek widzi ile pieniędzy można znaleźć pod kanapą he Oczko nawet Euro
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
mi padla niedawno pompa bo jezdzilem na rezerwie...Uśmiech pompa pasuje od wielu aut... dla przykladu włożylem od alfy romeo 2l benzyny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości