Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne dźwięki - mechanizm różnicowy? pomocy
#1
Witam. Wczoraj podczas powrotu do domu zwróciłem uwagę na dziwne dźwięki, jak by huczenie/wycie. Dźwięk pojawia się przy prędkości okło około 50 km/h w górę ale tylko podczas gdy delikatnie dodaje gazu. Gdy robię to gwałtowniej, nie słychać, jak nie dotykam pedłu gazu również cisza. Na postoju cisza. Zanurkowałem dzisiaj pod auto i moim oczom ukazał się widok tj taki jak w załączniku. Podniosłem auto tak żeby koła mogły sie swobodnie obracać i dźwięk dochodzi jak by z okolic pomiędzy silnikiem a skrzynia. Czy to mechanizm różnicowy? macie jakieś pomysły? Gdzie sprawdzić stan oleju w mechanizmie? może jest z niego wyciek i jest go mało... Pacjent to Honda Legend KA9 polift. Z góry dzięki za pomoc..'

Załącznik nr 2 - rozumie że to jest ten mechanizm tak? jest do tego dostęp bez rozbierania połowy auta?


Przyczyną najprawdopodobniej jest waśnie mechanizm różnicowy.. okazało się, że był suchy.. nie było smarowania.. pomimo zalania UWAGA prawie litra oleju niestety nadal dochodzą odgłosy.. chyba się zatarł. Dyfer do wymiany. Pytanie jakie mi się nasuwa to jak z demontażem tego? ktoś wymieniał? jest to skomplikowane?


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
no trza mieć dużo samozaparcia, aby to wyciągnąć bez warunków "warsztatowych"

http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=532&page=11
v6
Odpowiedz
#3
(10-07-2017, 21:55 )Legend95 napisał(a): no trza mieć dużo samozaparcia, aby to wyciągnąć bez warunków "warsztatowych"

http://honda-legend.pl/showthread.php?tid=532&page=11

Dzięki za odpowiedź. Jak widać dla chcącego nie ma nic trudnegoUśmiech . Mam kanał więc bd więcej miejsca.. Na początek kupie dyfer.. zapoznam się z konstrukcją itp. a później zobaczę.. Jeżeli podejmę się wymiany zrobię foto relacjeUśmiech
Odpowiedz
#4
w manualu jest to fajnie opisane. Ja miałem problem z rozsunięciem zabieraka skrzynia-dyfer i był potrzebny ściągacz, który dorobiłem w warsztacie ślusarskim
v6
Odpowiedz
#5
A więc tak... dolałem oleju i po jakiś 150 km dźwięk zaczął ucichaćUśmiech ale to tylko chwilowe rozwiązanie bo wyciek nadal jest.. jak zdecyduje się na wymianę bądź regeneracje to zrobię foto relacjeUśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości