Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polift - problem lpg, klima, wspomaganie
#1
Witam.

Posiadam Honde Legend z 2003 roku, która boryka się z kilkoma problemami.

Pierwszy to lpg. Mam instalację BRC. Problem objawia się tak, że gdy silnik nagrzeje się, to na postoju szarpie, a przy przyspieszaniu brakuje mocy, dławi się oraz strzela z z tłumika (?). Dodam że wymienione zostały filtry instalacji oraz była regulacja. Po połączeniu komputera występują błędy P0174 P0171 P1201 P1206 P0300. 

Kolejny problem to klima, a raczej coś z panelem sterowania. Gdy włączę dmuchawe na szybę, to automatycznie jest włączona klimatyzacja. Wszystko ok, tylko że nie mogę wyłączyć klimy. Coś jest nie tak z przyciskiem. Co to może być?

Problem ze wspomaganiem, objawia się tak że na postoju ciężko kręci się kierownicą, lecz gdy dodam gazu to nagle nie muszę siłować się z kierownicą. Miałem ostatnio wymienioną pompę wspomagania. Maglownica do wymiana, czy może zły płyn?

Jeszcze mogę dodać że coś skrzypi przy lewym kole gdy skręcam. Jakieś pomysły ?
Odpowiedz
#2
Pomysły takie, że zapraszam do działu powitań.
Odpowiedz
#3
Cytat:Maglownica do wymiana, czy może zły płyn?
Raczej pompa, mam podobne objawy Uśmiech

Cytat:Jeszcze mogę dodać że coś skrzypi przy lewym kole gdy skręcam. Jakieś pomysły
 Tutaj to już nikt nie wywróży Ci. Na szarpaki jedź albo podnoś koło i sprawdzaj.
Odpowiedz
#4
(10-25-2017, 3:19 )wojak napisał(a):
Cytat:Maglownica do wymiana, czy może zły płyn?
Raczej pompa, mam podobne objawy Uśmiech

Miałem w tamtym roku wymienioną pompę(używana). Trochę nie fart, jakby znów padła...
Odpowiedz
#5
Sprawdz koncowke drazka dokladnie oraz sworzen wahacza, skrzypienie moze byc oznaka braku luzu, ale rownoczesnie skorodowania przegubu wewnatrz,a to bedzie prowadzic wlasnie do duzych oporow przy kreceniu kiera. Mialem tak u siebie kiedys, ze czasem chodzilo bez zarzutu, a czasem duzo ciezej. Odnosnie skrzypienia, to jeszcze mialem kiedys sytuacje, ze zawias byl ok, ale sruba ktora przechodzi przez tuleje srodkowa w dolnym wahaczu byla skorodowana w tulejce i wystarczylo ja wykrecic, oczyscic i zalozyc na smarze(na czesci gdzie nie ma gwintu) i skrzypienie zniknelo od kopa.
Odpowiedz
#6
Jeśli chodzi o twój panel klimatyzacji,to wszystko z nim dobrze ,jak wciśniesz przycisk nawiewu szyby,to zawsze klima załącza się automatycznie.
Odpowiedz
#7
(10-25-2017, 21:14 )brother napisał(a): Jeśli chodzi o twój panel klimatyzacji,to wszystko z nim dobrze ,jak wciśniesz przycisk nawiewu szyby,to zawsze klima załącza się automatycznie.

Owszem zalacza sie,ale mozesz ja manualnie wylaczyc, nawet zostawiajac nawiew tylko na szybe i chyba o to chodzi koledze.
Odpowiedz
#8
(10-25-2017, 22:13 )Makukrak napisał(a):
(10-25-2017, 21:14 )brother napisał(a): Jeśli chodzi o twój panel klimatyzacji,to wszystko z nim dobrze ,jak wciśniesz przycisk nawiewu szyby,to zawsze klima załącza się automatycznie.

Owszem zalacza sie,ale mozesz ja manualnie wylaczyc, nawet zostawiajac nawiew tylko na szybe i chyba o to chodzi koledze.

Właśnie o to mi chodzi. Nie chcę mieć klimy włączonej, jak teraz zbliża się zima.

Jeszcze jest taki problem, że nie grzeje ciepłe powietrze na wolnych obrotach. Nagrzewnica jest czysta.

Edit:

Wczoraj sprawdziłem cewki i okazało się, że niektóre z nich są mokre od oleju. W tygodniu wymienię uszczelki pod pokrywą zaworów. Mam nadzieję, że to pomoże.


Edit2:

Wymieniłem uszczelkę pod jedną pokrywą, bo tylko na jednej stronie były mokre fajki. Po naprawie auto dobrze chodziło przez kilka kilometrów. Na kolejny dzień jeszcze gorzej. Zaczął trząść na benzynie również. Pokasuję błędy i zobaczymy co znów wyjdzie...

Edit3:

Teraz okazało się że padła jedna cewka zapłonowa...

Edit4:

Jednak nie cewka ( na szczęście), tylko świeca. Teraz komputer wywala błąd P0401 Wykryty niewystarczający przepływ przy recyrkulacji spalin "A". Ktoś już miał taki błąd i go naprawił? Jakieś wskazówki?

Edit5:

Co się w końcu okazało, głowica do roboty. Padła decyzja na wymianę silnika. Silnik kupiony (anglik około 100 kkm przebiegu). W międzyczasie jeszcze ktoś wjechał mi w tył. Same przygody z Legendą Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości